Led Işıklı Anahtara Tasarruflu Lamba Takılması Hk. Yardım

Önceki mesajınızda da fabrikaya çözümünüz ilettiğinizi yazmıştınız, dediğinize göre mühendisler anhatar koyarak boşa masraf yapıyor! Bu iddialarınız karşısında @Viko MİY cevap hakkı doğuyor, heyecenla bekliyorum.

Evet boşuna anahtar konuyor ve Nötr çekiliyor. Elektrikçiye artı işçilik,Müşteriye de istediği özellik sunulamamakta.
İddia felan değil ama her türlü ispat edebilirim.
Yani ödül almış bir ürün Thea serisi.Bu dejavantıjını da ortadan kaldırırsa daha iyi olurdu.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Değerli müşterimiz;

Anahtara led ve tasarruflu aydınlatmalar kontrol amaçlı bağlandığında mutlaka nötr hattı gereklidir.Bu tip aydınlatmalarda nötr hattı bağlanmadığında aydınlatmalar üzerinden geçen akım aydınlatma üzerinden devresini tamamlamaktadır.Bu sebepten ötürü yaşanan pırpır yapma sorunu ortaya çıkmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz kondansatör, diyot, elektronik devre vb. uygulamalar tarafımızca yapılmış fakat standart bir sonuca ulaşılamamıştır. Bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir.Yaşanan sıkıntı anahtar kaynaklı yada anahtar üzerinde bulunan led kaynaklı bir sıkıntı değildir. Aydınlatma üzerinden geçmekte olan akım kaynaklı bir sıkıntı olduğundan bu problemin ortadan kaldırılması için bu akımın kesilmesi gerekmektedir.

Saygılarımızla,

Değerli müşterimiz;

Anahtara led ve tasarruflu aydınlatmalar kontrol amaçlı bağlandığında mutlaka nötr hattı gereklidir.Bu tip aydınlatmalarda nötr hattı bağlanmadığında aydınlatmalar üzerinden geçen akım aydınlatma üzerinden devresini tamamlamaktadır.Bu sebepten ötürü yaşanan pırpır yapma sorunu ortaya çıkmaktadır. Bahsetmiş olduğunuz kondansatör, diyot, elektronik devre vb. uygulamalar tarafımızca yapılmış fakat standart bir sonuca ulaşılamamıştır. Bu yönde çalışmalarımız devam etmektedir.Yaşanan sıkıntı anahtar kaynaklı yada anahtar üzerinde bulunan led kaynaklı bir sıkıntı değildir. Aydınlatma üzerinden geçmekte olan akım kaynaklı bir sıkıntı olduğundan bu problemin ortadan kaldırılması için bu akımın kesilmesi gerekmektedir.

Saygılarımızla,

Syn Viko MİY,
"uygulamalar tarafımızca yapılmış fakat standart bir sonuca ulaşılamamıştır."
derken standart bir sonuçtan kastınız nedir?Yani bazılarında oluyor bazılarında olmuyormu?demek isteniz.
Veya Olmayan dediğiniz hangi marka ürünler varsa,(tasarruflu aydınlatma ürünleri)Marka model veriniz aynısı bende deneyip sonuçları paylaşayım.
Olmayan dediğiniz ampulleri ve anahtarlarınızı bana kargo edin,Çözümlenmiş bir şekilde size tekrar kargo edeyim.

Değerli Müşterimiz;

Standart bir sonuçtan kastımız anlamış olduğunuz gibi aydınlatmalarda karşılaştığımız bir durumu ifade etmektedir. Aynı markaya ait olan aydınlatma gruplarında bir kaçı ile yapmış olduğumuz denemelerde sorunun ortadan kalktığı görülmüş fakat yine aynı markaya ait olan üründe sorunun tekrarı ile karşılaşılmıştır. Bu sebeple yapmış olduğumuz uygulamaları standart hale getirememekteyiz.

Saygılarımızla,

Değerli Müşterimiz;

Standart bir sonuçtan kastımız anlamış olduğunuz gibi aydınlatmalarda karşılaştığımız bir durumu ifade etmektedir. Aynı markaya ait olan aydınlatma gruplarında bir kaçı ile yapmış olduğumuz denemelerde sorunun ortadan kalktığı görülmüş fakat yine aynı markaya ait olan üründe sorunun tekrarı ile karşılaşılmıştır. Bu sebeple yapmış olduğumuz uygulamaları standart hale getirememekteyiz.

Saygılarımızla,

Syn Viko MİY;

1. Sizden ricam bu markayı bana özelden mesaj atarmısınız? Bunlarla deneme yapmak ve sonucu burda paylaşmak istiyorum. Zaman kaybı olmaması açısından diyorum.Yoksa ben Piyasadan ucuz pahalı çeşitlerden temin edip, denemeler yapabilirim.

2.Soru: Viko Sorun olursa nötr çekilmesi,Switch'in Flürasan konumuna alınması istiyor.Bu durumda led sürekli yanar diyorsunuz.
Bende derim ki; madem nötr çekiyorum, bari anahtar orjinal çalışmasını yapsın.Bu mümkün olduğu halde viko neden bunu yapmıyor?

Ortalık ısınacak, hissediyorum :)

Bu kadar tartışmaya ne hacet alın bir tane fosforlu anahtar olsun bitsin :)

Gece Karanlığında Elektrik Düğmelerini Bulmak Çok Daha Kolay

Çoğumuzun başına çok defa gelmiş ve gelebilecek bir sıkıntı bu aslında. Gece lavaboya ya da bebeğinizin odasına gitmek zorunda kaldığınızda ışığı yakmak isteyip ışık düğmesini bulamamak. Bulmak isterken birşeylere çarpıp istenmeyen kazalara sebebiyet vermek. İşte bu süper ürün sayesinde bu sıkıntılarınızdan kurtulabileceksiniz. Gündüz ortamdaki ışığı bedenine absorbe eden (emen) bu ürün gece karanlığında otomatik olarak parlamaya başlayacak ve siz de elektrik düğmesinin nerede olduğunu rahatlıkla görebileceksiniz.

vers_parlayan_isik_dugmesi_basliklari-8239_296_296.jpg

Yada hey gözünü sevdiğim eski basma kısmı fosforlu anahtarlar :)

69952.jpg

DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR BİR ANAHTARIN YERİNİ GÖRECEĞİM DİYE BOŞA ENERJİ HARCAMAYIN :D

Syn Viko MİY;

1. Sizden ricam bu markayı bana özelden mesaj atarmısınız? Bunlarla deneme yapmak ve sonucu burda paylaşmak istiyorum. Zaman kaybı olmaması açısından diyorum.Yoksa ben Piyasadan ucuz pahalı çeşitlerden temin edip, denemeler yapabilirim.

2.Soru: Viko Sorun olursa nötr çekilmesi,Switch'in Flürasan konumuna alınması istiyor.Bu durumda led sürekli yanar diyorsunuz.
Bende derim ki; madem nötr çekiyorum, bari anahtar orjinal çalışmasını yapsın.Bu mümkün olduğu halde viko neden bunu yapmıyor?

Değerli Müşterimiz;

Viko olarak şuana kadar olan uygulamalarda kesin bir sonuca gidilemediğinden Viko olarak led ve cfl aydınlatmalarda bu şekilde uygulama yapılmasını önermekteyiz Teşekkür eder.

Saygılarımızla,

Değerli Müşterimiz;

Viko olarak şuana kadar olan uygulamalarda kesin bir sonuca gidilemediğinden Viko olarak led ve cfl aydınlatmalarda bu şekilde uygulama yapılmasını önermekteyiz Teşekkür eder.

Saygılarımızla,

Syn Viko MİY,

CFL aydınlatma ile ilgili sorunu, ben çözülmüş olarak görüyorum.Led li aydınlatmada oluşan soruna çözüm bulmak beni zorlamıştı.
Neyse, sorunların çözümünün bir öneminin olmadığını anlıyorum.
Çalışmalarınız da başarılar diliyorum....
Saygılarımla.

DAMLAYA DAMLAYA GÖL OLUR BİR ANAHTARIN YERİNİ GÖRECEĞİM DİYE BOŞA ENERJİ HARCAMAYIN :D

Ustam bu resimler reklam, gerçekte 30 dk. saatler sonra bu denli canlı yanmaz görülmez, kişisel deneyimlerimle konuşuyorum, fikir güzel yapılmayacak iş değil fosforlu yapışkan şeritler, boyalar var, herkes uygulayabilir. Alternatifler var, neon ışıklı anahtarı da önermiştim fakat cfl de benzer sorun yapıyor mu, yazan olmadı.
Son sözünüz güzel hak verdiğim için silmedim, lakin zorunluluklar var saygılarımla iyi akşamlar.

Forum istatistikleri

Konular
128,877
Kullanıcılar
451,010
Son üye
alsayusa

Yeni konular

Geri