Led li güvenlik sistemi

Maxim-1995

Üye
ARkadaşlar merhaba ben kendi yaptığm ledli güvenlik sistemi var aslında orjinali lazer ama geliştiriyorum ...

- Ben 5 mm ve 8 mm led aldım . Fakat 5 ile 8mm led ile kararsız kaldım kararsız kadığım bir taraf ise her yeri andınlatması ben bunun çözümü olarak etrafını elektrik bandı ile sardım ama bu seferde garibimsi saçma sapan bişiler geldi aklıma...

1- Yeterinde ışık vermeyebilir ...
2- bozulabilir vs vs

- elimde şu anda 9 volt 2 A 0.60-0.2 A adaptör var onu devreme takmaya üşeniyom çünkü başka bir forumda benim bütün heveslerimi kaçırdılar ...

1- Ne alaka derseniz 1 pil ( 9 volt ) + diyot + adaptörle hallediyom sorun olmuyor ... gerçi bunla çalıştırmayı korkuyom bile elimi + kutbuna dokunsam karıncalanıyor ...

- Dediğim gibi infılak ( bozmaya ) karşı önlem artırdım bana yardımcı olurmusunuz ??

Gerçi link versem ne demek istediğimi bir kısmını anlarsınız ama ceza istemiyorum ...
onun yerine şema gösterim...

Not : devre flip flop ludur ...

adaptöründe kaçak vardır at kullanma.
yeni bir tane edin kendine.
LDR yi koru ve Lazer kullan LED kullanmana gerek yok
9V adaptör işini görür.

Ustam ilginiz için teşekkürler fakat basit aldığım lazerler hemen ömürleri bitiyor nası desem hemen 5 dk kullansam bozuluyorlar ... ( 8 adt boşuna aldım sadece butonları sökmekle kullanmak işime yaradı :( )
Led kullanmada iyi taraf olduğunu düşündüğüm için kullanıyorum ...

söyle yapın lazer kaç volt ile çalışıyor?
basıt olanlar yanlış bilmiyorsam 5 V
kasasını azcık deforme ediniz normal kutuplandırmayı 7805 üzerinden yapınız
söyle
güç kaynağı - 7805-lazer...
ve butonunu bantlayın tutuyor. sıkı ama

Ustam
ben 100 R direnç i artı kutbuna takıyorum sonra çalıştırıyorum düzgünce çalışıyor ...
9 volt + 100 R = Çalışıyor ...
Güç kaynağı sanırım 9 volt regüle ...
Ben onu yaptım hatta daha 8 kez bile yapmak için malzemeler hazır şu an 2 tanesi süs diye duruyor ancak solar panel ile işim olunca onu kullanıyorum ...

Maxim-1995 Benimle Baglantıya Geçermisin Bilgilerimde Msn Var Ordan Alabilirsin Yada Facebookdan Ulaş (facebook.com/abdulkadirlek)

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri