LED proje, LED lampa tipleri

telefoncuk

Üye
Merhaba,
Geçen şu sitede bahsi geçen projeyi yaptım. TV Backlight -usb powered-. Proje genel hatlarıyla USB ile çalışan bir LED aydınlatma sistemi kurmak üzerine. Gayet de basit. Kurduğum sistem çalışıyor fakat benim LED ampuller, bu linktekiler kadar kuvvetli değil. Bir kaç farklı şekilde bağladım, 1 dirence 3 led, 1 dirence 1 led çok büyük farklar olmadı. Yani şu haliyle sadece kendi etrafını biraz aydınlatabiliyor, linkteki gibi bir etki yaratmıyor.
LED ampullerin cinsi var mıdır? varsa USB bağlantısı ile en çok ışığı hangisi verir? Kaçlık direnç ile kullanılmalıdır?
Yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
MCD (milikandela) değeri yüksek dar açılı tip led kullanman gerekli...

Verdiğiniz kaynakta yazıyor ;) 45-90 derece led ve 5v mavi/ beyaz renk için 100 ohm direnç. Bir de aynı efekt etkisi için duvara mümkün olduğunca yakın durmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,829
Kullanıcılar
450,921
Son üye
duran_elektrik

Yeni konular

Geri