Led trafoları arasındaki fark?

vakar

Üye
Selam arkadaşlar,
seri bağlanmış 3 Wattlık toplam 6 lambadan oluşan bir düzenekte

36-72 V 300mA lı bir led trafo ile çalışıyor fakat silikon kaplı lambalar kısa sürede kararıyor.
Lambalar 3 watt. 12 V dc.
fakat
12V 2A li trafoda karanlıkta fark edilebilecek kadar az çalışıyor

bu iki trafo bir birinden çok mu farklı? Ve en uygun kullanılacak trafo nedir sizce?

Lamba örneği ledlamba.PNG

Lambaların amperi kaç?Trafo ile lambaların mesafesi kaç metre?DC elektrik uzun mesafelere taşınırken volt düşer ve trafodan 12 volt çıkan elektrik 15 mt.sonra 10volt a kadar düşebilir!Trafonun hemen çıkışından deneyin lambaları deneyin parlaklığı nasıl?Dediğim gibi laambaların resimde kodlarını göremedim bu nedenle amper değerini göremedim!

6 adet 3w 12v lamba için seri bağlayacaksan 72v 300mA kaynağa ihtiyacın var. Bu devrede yük akımı 250mA olur kaynağın verebileceği max akıma yakındır.
Bu ampulleri 12v 2A kaynağa bağlayacaksan ledler paralel bağlı olmak zorundadır. Bu durumda ledler toplamda 1,5A çeker. Sönük yanmaması lazım. Sen ampulleri kalkıp 12v 2A kaynakta seri bağlamaya kalkarsan lamba başına 2v düşer :)

Arkadaşlar verdiğiniz açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim. Sayın Berkan lamba ile trafo arasında mesafe yok. Bir tavan lambası YaşlıUzmanın dediği gibi lamba başına 2V düşünce 12 V'luk trafo iş yapmıyor. Ama öbür taraftan da 72v da onları karartıyor. Sanırım ısındıkları için kararıyorlar. Lambaların amperleriyle ilgili bende bir bilgi bulamadım. Sadece 12v ve 3 wattlık olduklarını biliyorum.

0,25A yapıyor seri bağlıysa ledler sorun çıkacaktır ledleri paralel bağlama imkanınız yok mu?Eğer pararlel bağlarsanız 12V 2A yeterli olacaktır

Teşekkür ederim Sayın Berkan. Düzeneği paralele çevirmeyi deneyeyim.

Arkadaslar yardimci olun lutfen. 12 volt 60 watt 5 amper trafoya sifreli kilit sistemi ve trajli kilit bagladim.
Elektrik faturasi cok gelmeye basladi bunda mi acaba.
Sistemin ozellikleri;
  • Özellikler:
  • Çalışma gerilimi: DC12V + -10%
  • Çalışma akımı: 1.2A
  • Kilit rölesi: DC 12V/3A
Kilit ise 12 volt 10 watt

onlardan değil elektriğe zam geldi dağıtm şirketi element uydurarak faturaları şişiriyor...

Valla cok saol icimi rahatlattin. Zam geldigini biliyodum ama. Genede trafodan suphelenmemek elde degildi. Cunku sistemi taktigim zaman faturalar yuksek gelmeye basladi

Selam arkadaşlar,
seri bağlanmış 3 Wattlık toplam 6 lambadan oluşan bir düzenekte

36-72 V 300mA lı bir led trafo ile çalışıyor fakat silikon kaplı lambalar kısa sürede kararıyor.
Lambalar 3 watt. 12 V dc.
fakat
12V 2A li trafoda karanlıkta fark edilebilecek kadar az çalışıyor

bu iki trafo bir birinden çok mu farklı? Ve en uygun kullanılacak trafo nedir sizce?

Lamba örneği Ekli dosyayı görüntüle 29817
yanlış anlamadıysam resimdeki lambanın 3watt olduğunu söylüyorsunuz bence 10 wat üstünde gibi resimde görünüşe göre lambadaki ledler smd 5050 nin iki katı gibi görünüyor smd 5050 metresi 7w tüketiyor lambaları nereden aldınız lik varsa verebilirmisiniz

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,079
Kullanıcılar
451,370
Son üye
docsu

Yeni konular

Geri