Ledlerden yapılan güneş paneli ile telefon şarj etmek mümkün olabilir mi?

maliyetine değer mi? attığın taş korkuttuğun kurbaya değer mi? şüpheli 15 led yetmez bence 12v yada 24v çıkış yapmalı...genede fantezi...

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sen de KÖTEK'le onları
siz beni köteklemeden ben bir kaç sorum daha olcak hani şu trityum tüpleri var ya onları amorf güneş panelleri üzerine taksak bildiğim kadarıyla bu paneller düşük ışıkta diğerlerine göre daha performans trityum tüpleride 12.5 yılda verimliliği düşüyor bu şekilde sürekli bir led yakabilir miyim yoksa onunda amperi düşük mü gelir. son olarak amerikyum 241 ile bir şey yapabilir miyim merak ettim

Sayın üye konu dışına çıkmayın. Led ile elektrik üretilirmi konu başlığınız. Böyle sürerse yüzlerce sayfalık çöp oluşur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…