Logo 230 RC Programlama Yardım

4 adet lamba
1. Lamba 5 kez yanıp sönecek ve duracak 2nciye gececek 2 nci 5 kez yanacak 3.ye gececek 3 5 kez yanıp 4 cüye gececek 5 kez yanıp sönecek daha sonra hepsi aynı anda 5 kez yanıp sönecek ve programın başına dönecek döngü bu şekilde devam edecek

bu programı zamanlama yoksa countur kullanarak mı yapmam gerekiyor
her iki şekilde programı çalıştırdım ancak döngüyü devam ettiremiyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
sayıcı kullanarak yapman daha verimli olur.Sistemin başına bütün sayıcıları ve kontak tertibatlarını resetleyen bir düzenek kurarsan sistem istediğin şekilde baştan başlar.

counterle yapmış ve devreyi çalıştırdıysan sadece sorun döngünün sağlanamaması ise ilave bir counter a 25 saydırıp çıkışı ile diğer 5 sayan counter leri resetletip başa döndürebilirsin 25 sayan sayacıda kendi çıkışından resetletirsin olur.

rölelerin mekanik ömrünüde hesapla yanıp sönecek demek kolay saygılar

sn kerimoglu , Sayıcıyla çok basit bir işlem yapacaksın, hele logo 230 RC ile kolay bir işlem .. Şimdi counter ile yapacağız tamam , sonrasında son işleminde Counter set edince tekrar 1.Lambaya atlatmak istiyorsan 1. lambaya ait lambayı çektiren ona sinyal veren kontaktör yada röle grubuna enerji vererek işlem tekrar başa alacaktır... bunuda ;

Counterde CN01 blok altına cn01 açık kontak koyarak bu kontağı 1.lamba grubuna çektirirsin ;) Şimdi Logosoft program kurulu değil k.bakma ;)

teknobilim74
ilk start verdiğinde 4. çıkışın sayıcısı set olmayacağından 1. lambayı nasıl yakmayı düşünüyorsunuz?

4.sayıcıyı tetikleyeceksin timer ile arkadasım öylelikle 1.lambayı yakarsın döngü devam eder :), suanda mobil yazıyorum sana sema yollardım ama suanda pc yok yakın cevremde

yapta görelim arkadaşım pc ye yaklaştığında tebrik edelim bizde tabi bu iki mesajını unutmayarak saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri