Mıknatısla Elektrik Üretme

elektrik dediğimiz sey maddenın bır kanunudur sen hareket vermezsen o elektrık uretılmez yer hareketlerı cografı olatlar harıc hersey bırbırınden bağimsız durağandır.sudakı balık nasıl o elektrıhı verıyor ıçınde dınamomu var.elektrık sadece hareket ettırerek mı sağlanır ? hareket ıse o acıha cıkan enerjı baska yollarlada o9lusma ıhtımalı varmı bunları soylermısınız.

İşte Allah'a imanın özü budur. İnanmıyorsan herşeye bir gün can verebileceğine, yaratabileceğine inanırsın ! Yoktan var edebilen, girdisiz bedava enerji mekanizmaları ile vaktini boşa geçirir durursun.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
elektriğin sadece hareketle üretilmesi diye birşey yoktur. Elektriğin hareketle üretilmesi sadece kinetik enerjinin elektrik enerjisine dönüşmesi olayıdır. Dolayısıyla herhangi bir enerji türü uygun yöntemle herhangi bir enerji türüne dönüştürülebilir. Dolayısıyla mıknatıs ile de elektrik enerjisi elde edilir.

Sene 2015 nerde bu cengaverlerin muhteşem projeleri ? Varsa yoksa uydurma videolar !!!
Kaç senedir bu martaval var ve netice olarak kim ne üretmiş ?

Örneğin insan vücudunda kimyasal enerji nöronlardan elektrik enerjisi olarak iletiliyor. Beyinde ise tekrar kimyasal enerji olarak depolanıyor. Balıklarda vucutlarında bulunan kimyasal enerjiyi uygun yöntemi kullanarak elektrik enerjisine dönüştürüyor.

Bedava enerji olayına gelince böyle bir şey mümkün değildir. Çünkü enerji sıfır kayıpla dönüşmez. Hangi yöntemi kullanırsanız kullanın illaki enerjide kayıp olacaktır. Asıl kafa yorulması gereken husus kayıpları nasıl en aza indirebiliriz hususudur. Sıfır kayıp dünyanın ve evrenin yaradılış düzenine aykırıdır.

Örneğin insan vücudunda kimyasal enerji nöronlardan elektrik enerjisi olarak iletiliyor. Beyinde ise tekrar kimyasal enerji olarak depolanıyor. Balıklarda vucutlarında bulunan kimyasal enerjiyi uygun yöntemi kullanarak elektrik enerjisine dönüştürüyor.

Bu kimyasal enerji sonsuz mu arkadaş! bırakın bu palavralarıda imana gelin !
Nasıl bir kimyasal enerji bu 100 sene bitmiyor :)

abi benim imanım tam çok şükür asıl şimdi sen imanlı birine imansız muamelesi yaparak imanını zedeledin tövbe et.
Ben sonsuz bir kimyasal enerjiden bahsetmedim dikkat edersen. Var olan enerjiden bahsediyorum. O var olan enerjinin kaynağının da Yüce Allah olduğunu biliyorum merak etme bi imanlı sen değilsin.

O yüzden o enerji asla kaybolmaz sürekli başka bir enerjiye dönüşür. Kayıp dedğimiz şeyde başka bir enerjiye dönüşmüştür aslında. Örneğin ısı kayıpları. Isı da bi enerjidir. Bir reaksiyona giren enerji ile çıkan enerji aynıdır. Sadece yüzde bilmem kaçı istediğimiz enerjiye dönüşür. Geri kalanı da yok olmaz o da başka bir enerjiye dönüşür.

Nasıl bir kimyasal enerji bu 100 sene bitmiyor :)
Cevabını bekliyorum !!!
Ben sana cevabını vereyim;

Bakara suresi

Allah ki, O'ndan başka ilâh yoktur (Sadece O vardır). Hayy'dır Kayyum'dur. O'nu ne bir uyuklama ve ne de bir uyku hali tutmaz. Göklerde ve yerde olan herşey O'nundur. Onun izni olmadan, O'nun katında kim şefaat etme yetkisine sahiptir? Onların önlerinde ve arkalarında olanları (geçmiş ve geleceklerini) bilir. Ve O'nun lminden, O'nun dilediğinden başka bir şey ihata edemezler (kavrayamazlar). O'nun kürsüsü gökleri ve yeri kaplamıştır. Ve o ikisini muhafaza etmek (yerlerin ve göklerin dengesini korumak, gözetmek), kendisine zor gelmez ve O Alâ'dır (çok yücedir), Azîm'dir (çok büyüktür).

Zaten aksini iddia eden yokki sayın abim. Bende sana sonsuz kayıpsız enerjinin bedava enerjinin mümkün olmadığından bahsediyorum.
Sadece enerjilerin uygun yöntemlerle başka enerjilere dönüştüğünden bahsediyorum. Önemli olan bu kayıp enerjiyi mümkün olduğunca azaltmak diyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,926
Kullanıcılar
451,093
Son üye
Mustii54

Yeni konular

Geri