mıktanıslı tabla

aks_fazli

Üye
selam arkadaşlar,

100*100 mm ölçülerinde kare bir parça üzerinde 2 tonluk baskı gören bir kalıbım var kalıp montajında ve sökülmesinde vakit kaybediyorum bu yüzden kare parçanın üzerine koygum kalıbı civata ile tututurmak yerine manyetikle tututrmak istiyorum bu ölçülerde mıknatışlanmayı nasıl ve hangi ekipmanlar ile sağlarım

iyi çalışmalar

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
bu işlerden hiç anlamam ama bana hiç doğru bir çozüm gibi gelmedi. mıknatıslanma ile tutturduğun kalıp mutlaka oynar ve ürün hatalı çıkar. tabii tehlikesine falan girmiyorum.

bence pratik olmasını istiyorsan kalıbı tablaya mandallı veya ona benzer sıkıştırmalı bir sistem düşünebilirsin.

baştada yazdığım gibi sadece yorum. bu işlerden hiiç anlamam

sn.aks_fazli mıknatıs yerine hidrolik bir sistem düşünseniz ? sn.takumasato79 dediği gibi mıknatıslanmada kalıbın kayma olasılığı var

Son düzenleme:
selam arkadaşlar,

100*100 mm ölçülerinde kare bir parça üzerinde 2 tonluk baskı gören bir kalıbım var kalıp montajında ve sökülmesinde vakit kaybediyorum bu yüzden kare parçanın üzerine koygum kalıbı civata ile tututurmak yerine manyetikle tututrmak istiyorum bu ölçülerde mıknatışlanmayı nasıl ve hangi ekipmanlar ile sağlarım

iyi çalışmalar

yüzey taşlama makinalarında manyetik tutucular kullanılıyor, sizin işinizi görüp görmiyecegini bu tip tutucuyu satan magaza veya kullanan atölyede incelemenizi öneririm......

Yorum yapan arkadaşların , yorumlarına katılmakla beraber, olası bir sorun da ben eklemek istiyorum.
Eğer kalıpta demir presleyecekseniz ( paslanmaz, alüminyum ve bakırda sorun olmaz , ya da plastikte) Bastığınız parça , mıknatıstan dolayı , kalıba yapışacaktır.Yapışan parçayı , tek tek toplamak , işçilik açısından zor olacağı gibi, mıknatıslanan parça diğer parçalara da yapışacaktır.

staubli firmasının enjeksiyon makinelerinde kullanılmak üzere böyle bir sistemi var görüşürseniz faydalı olabilir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,917
Kullanıcılar
451,082
Son üye
cccggg111

Yeni konular

Geri