Mıtsubıshı frd700 analog giriş sinyalinin tersleyerek okuması

trona

Üye
Merhaba ben mitsubishi frd700 inverter devreye almaya çalışıyorum. ama analog girişine ultrasonıc sensor bağlanmış. Ultrasonic sensor sinyalleri benim istediğimin tam tersi geliyor. Artması gerekirken azalıyor. İnverterin parametrelerinde bu sinyali tersleyerek okumanın bir yolu var mıdır.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Tabi bir çok yolu var, analog ise opamp veya basit trasistörlü devre ile olabilir.

Bu işi sürücü üzerinde parametre ayarı ile halledilemez miyiz.
Bakılabilir, ancak bende detaylı döküman yok.
Pr.73 Analog input selection = karşısında ne yazıyor 0, 1, 10, 11 ?

Ultrasonic sensor detaylarınız_ belki onun çıkışı çevrilbilir. Seviyesi nedir 0-5V, 0-10V?

1724503759808.png

1724503735252.png

Hangi terminali kullanıyorsanız ona göre yukarıdaki parametreleri ayarlamanız lazım.
Örneğin terminal 4 kullanıyorsanız C6 parametresini 100%, C7 parametresini 0% yapmanız lazım. Terminal 4 kullanırken AU sinyalinin de "on" olması lazım. Dijital input terminallerinden birininin fonksiyonunu AU olarak ayarlayıp motorun dönmesini istediğnizde o terminale sinyal vermelisiniz. Örneğin STF terminalini kullanmak için Pr.178 = 4(AU- Terminal 4 input selection) olarak atamalısınız.

Forum istatistikleri

Konular
129,163
Kullanıcılar
451,509
Son üye
arifkursun

Yeni konular

Geri