ma üretmek

arkadaşlar bildiğiniz gibi bazı cihazlar analog çıkş üetiyo 0-5v -0-10 volt ürenteleri anlamak kolay ama 0-20 ma 4-20 ma ürentenler ne demek yani amper üretmek ne demek acaba bu cihazların kendi içinde yük varda çekilen miliampere anaolg girişli bi alıcı serimi giriyor bilmiyorum aydınlatırsanız sevinirim

hımm merak tabi güzel birşey ancak araştırmanda güzel ama eğer yanlış anlamazsan.
nortan ve thevenin denilen teoremleri bir incele ve sonra.
1kv 1nanoamperlikbir kaynak oluştur. dediğim gibi incalamalerin sonrasında anlarsın.
ha neden yazmadıgıma gelınce :)
birçok foruma üyeyim önceden donanımla çok ugrasırdım artık yazılmla ilgileniyorum uzun bir zamandır. eskidende bu soruya cok rastlardım =)
tabı ogrenmemek asıl ayıp olan dediğim iki teoremi bir incele.
anlamazsan adha sonra yine sor burdan olmadı pm at =)
iyi araştırmalar

çok ağar teoriler heralde birisi direkt yardım yazabilir

yokmu bi yardım edcek

voltaj ile iletişim yaptığında bu veri gürültülere açıktır yolun direncine göre voltaj değerleri de değişir , fakat bunu akım kaynağından 4-20ma olarak gönderdiğimizde bunların önüne geçilmiş olur , yolun sonunda tekrar direnç ile 0-5v seviyesine çekilerek ölçüm tamamlanır

akım olarak bilgi göndermek demek hali hazırda çekilen bi akımın içine seri dalmak demektir heralde yani anolog çıkış üreten bir ısı kontrol cihazının kendi iç devresinde bi yük çekiliyor pt 100 den direnç değiştikçe iç yükün akımıda değişiyor ı=u/r yani içerde ma çeken bi yükün içine o hatta seri girerek ma bilgisimi çalıyoruz acaba bunu merak ettim hocam bilgisi olan varsa bekliyorum teşekkürler

hımm merak tabi güzel birşey ancak araştırmanda güzel ama eğer yanlış anlamazsan.
nortan ve thevenin denilen teoremleri bir incele ve sonra.
1kv 1nanoamperlikbir kaynak oluştur. dediğim gibi incalamalerin sonrasında anlarsın.
ha neden yazmadıgıma gelınce :)
birçok foruma üyeyim önceden donanımla çok ugrasırdım artık yazılmla ilgileniyorum uzun bir zamandır. eskidende bu soruya cok rastlardım =)
tabı ogrenmemek asıl ayıp olan dediğim iki teoremi bir incele.
anlamazsan adha sonra yine sor burdan olmadı pm at =)
iyi araştırmalar

bende merak ettim bu sorunun cevabını,ama sizin tavrınız yanlış geldi bana;büyüklük taslamışınız sanki.ne olurdu cevabı yazsaydınız.

chailucka diyor heralde yoksa ben cevabı zaten bilmiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,877
Kullanıcılar
451,008
Son üye
EEnerji12

Yeni konular

Geri