Market için Merkezi soğutma grubu

taylan23

Üye
Hepinize merhaba hali hazırda market işletiyorum.
Marketimde 6.25 metre sütlük dolabı
7,5 metre kasap reyon dolabı
8m2 0+ soğuk oda var,
Bunlara Bitzer marka merkezi sistem soğutma grubu almayı düşünüyorum.
Bi arkadaşımın elinde var.
5+4 hp bitzer grup benim dolaplara kapasitesi uygunmudur?

Son düzenleme:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Bunlara Bitzer marka merkezi sistem soğutma grubu almayı düşünüyorum.
Maliyeti çok yüksek olur. ortamdan sıcak havayı uzaklaştıracak baca fanları gruplarını da inceleyip öyle karar verin.

Toplamda 9-11 hp merkezi soğutma grubuna ihtiyacınız var. Bahsettiğiniz 5+4 grubun uygun olup olmadığını kurulum yapacak yada sonrasında servis hizmeti verecek kişi ile görüşün derim. Toplam kapasitenin yeterli olması sorunsuz çalışacağı anlamına gelmez. En düşük kapasitede calisirken 4hp olan kompresör devrede olacak. Sistemdeki en düşük soğutma ihtiyacı, kompresorun yarısindan daha dusuk kapasitede uzun süre devam ederse sistemin verimli calismasi beklenemez. En iyi ihtimal enerji sarfiyati fazla olur.

Toplamda 9-11 hp merkezi soğutma grubuna ihtiyacınız var. Bahsettiğiniz 5+4 grubun uygun olup olmadığını kurulum yapacak yada sonrasında servis hizmeti verecek kişi ile görüşün derim. Toplam kapasitenin yeterli olması sorunsuz çalışacağı anlamına gelmez. En düşük kapasitede calisirken 4hp olan kompresör devrede olacak. Sistemdeki en düşük soğutma ihtiyacı, kompresorun yarısindan daha dusuk kapasitede uzun süre devam ederse sistemin verimli calismasi beklenemez. En iyi ihtimal enerji sarfiyati fazla olur.
Soğutmacı bir usta ile konuştum 4+5 in bana uygun olduğunu söyledi.
Hatta bitzer marka olduğundan fazla bile gelebileceğini söyledi.
Bitzer gruplar normal scool kompresörlerden daha iyi performans göstereceğini söyledi. Aldım önümüzdeki cuma günü bir aksilik olmazsa kurduracam bakalım artık

Forum istatistikleri

Konular
128,843
Kullanıcılar
450,940
Son üye
ranakaraca05

Yeni konular

Geri