Mavi Kart Sorun

xyzcnc

Üye
Merhabalar.
Mavi kontrol kartı ile 2 ufak sıkıntım var.

1. LPT kablosunu taktığım gibi resimde gorunen 2 led yanıyor. yanmmamlılar diye düşünüyorum.

2. tüm baglantılarımı yaptığımda sag sol tuslrına basmış olmama rgmen pulse frequancy kısmında hiç bir değişiklik olmuyor.

2. durumdn kaynaklı bilgisayarımın LPT portunun bozuk oldugunu düşünüyorum.
ama 1. duruma anlam veremedim.

yardım ederseniz sevinirim.

1-Mach3 klasörü içinde drivertest programını çalıştırıp Mach3 LPT driver yüklenmişmi kontrol edin. Step motorları bağlayıp bağlamadığınızı belirtmemişsiniz? Eğer takılı ise kablolarında bir sorun olup olmadığını kontrol edin.

Mach3 step pin ve dir pin ayarlarını aşağıdaki şekilde yapmış olmanız lazım bunuda kontrol edin.

ilginiz için teşekkür ederim.
ben bu LPT port driverini nasıl yüklicem?

ayrıca motorlarım takılı.
ve ilginçtir sadece 1 tanesi tork ta duruyor :(

Drivertest.exe çalıştırdığınızda yüklemesi lazım zaten...

O ışık hangi eksene aitse o eksenin motor kablosu soketini driver den söküp diğer eksenin soketini o bu eksene takıp deneme yapın.
Sorun motorda yada kablodamı yoksa driver damı bu şekilde bulabilirsiniz...

Kolay gelsin...

Not: Driver'e motor takıp sökerken enerjisini kesmeyi unutmayın. Driver çalışırken sökme takma yapmamaya özen gösterin...

arkadaşlar kusura bakmyın. sizide uğrştırdım. şu an aklıma geldi. benim bu bilgisyar 64 bit.
uzun süre sonra ilk defa kullndım bu bilgisayar ve unutmuşum. sanırı xp kurunca düzelecek.
herşeye rahmen teşekkürler...

bilgisayra format attım ve win7 32 bit yükledim şu and sistem çalışıypor.
Sistemimde 3 tane 1.5A step motor var ve 24v luk 6.5A lik güç kaynağı var.
karta ve motorlara zarar vermeden ve maksimum verimi almak için sizce swich ayarlarını nasıl yapmalıyım.
teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,936
Kullanıcılar
451,113
Son üye
oguzhan3507

Yeni konular

Geri