micromaster 420 yardım

elektrikçicüneyt

Profesyonel Üye
elimde bir tane siemens micromaster 420 sürücü var.bu bir makinaya montajlı ama bağlantıları eksik yapılmış.benim yapmak istediğim.makinayı çalışırken stop a bastığımda ilk sensörü görünce yavaşlayacak.ikincisinde duracak.ikinci sorunumda makinayı stopladım.ama kademe kademe çalıştırmak yani butona basınca çalışacak bırakınca duracak iğnelerin yerini ayarlamak için bu gerekli.ama micromasterin üstündeki klemens numaralarından hangi klemensleri kullanınca bu istediklerimi yapabilirim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
bu sistemi bilen bir kişi tarafından profesyonelce çözümlemlenmeli jog sistemi ile 3 değişik yavaşlama istiyorsun bahsettiğin işi ünverterden yapmak için birkaç yöntem var ama her yöntemde de sisteme ait otomatik panoda değişiklikler yapmak gerekir,eğer yapmak istersen bana e-mail yolla [email protected]

bir röle yardımıyla iki tane potansiyometre kullanarak hızlı ve yavaşı ayarladım.rölenin açık uçları hızlıya ayarlı potansiyometreyi açık uçlarıda yavaşı kontrol eden potansiyometreyi devreye alıyor.

Forum istatistikleri

Konular
129,227
Kullanıcılar
451,604
Son üye
Meteykrbss

Yeni konular

Geri