Mikrodenetleyici ile GLCD slayt gösterisi yardım.

Arkadaşlar şöyle bir projem var yol gösterebilecek olan veya yardımcı olabilecek olan var mıdır?

Hatta YouTube' ye de bağlansin. Töbe estağfurullah.

Hatta YouTube' ye de bağlansin. Töbe estağfurullah.
Yeni yeni öğreniyoruz ve çok kısıtlı bir süre için öğrendiklerimizin yanında gayet bizim için zor olan projeler verildi. Sürem kısıtlı olmasa buradan yardım istemem zaten.

silvesterin söyledigini hocan duyarsa kesin onuda ister
Olmayacak hiçbirşey yok.Benim önerim bu projeyi arm işlemci ile yapmanız.stm32f103 serisi işinizi görmeye yetecektir.GLCD ile olan kısmı için bu forumda daha önceleri acık kaynak kodlarını yayınladıgım bir proje mevcut.7 segment kısmını herhalde sormazsın(Bu projeyi aldıgına göre onu zaten biliyorsundur diye düşünüyorum) Bu projedeki sıkıntılardan biri elektrik kesintisinde programın kaldıgı yerden devam etmesi.Bunun içinde degişik çözümler kullanılabilinir,mesela devreye saat pili veya yüksek kapasite kondansatör eklenerek enerji kesildigi çıkışlar kapatılarak devre uyku moduna sokulabilir,veya baska bir çözüm ise devrenin enerjisinin kesildigi bilgisi bir diyotla önceden algılanarak devreyi besleyen kondansatörün boşalma süresi içinde datalar eeproma kaydedilebilinir.

Çok teşekkür ediyorum gerçekten aradığım cevap buydu. Pic ile yapmam gerekiyor onun için arm mimarisi kullanmayacağım. Yol gösterdiğiniz için yeniden teşekkür ederim. İyi günler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…