mm440 sürücüler de serbest duruş...

proeng

Üye
selamlar

siemens mm440 sürücüler de serbest duruş hangi paremetre ile yapılabilir.(duruş rampa süresini iptal etmek için.)

saygılar

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bugün MM440 Serbest durdurma uygulaması bana da lazım oldu. Mutlaka formumuz da vardır diye MM 440 ile ilgili yazıları okudum. Sanırım bu güne kadar Siemens sürücüler ile ilgili bu sorunun cevabı verilmemiş. Ben alel acele kendi uyguladığım çözümü yazıyorum belki başka yöntemleri de vardır. Basit ON- OFF uygulamalarda çalışıyor denedim kullanmaya başladım.

Dijital girişlerden kullanılmayan 1 tanesinin set değerini 3 (OFF2 -serbest durma) olarak ayarlıyoruz. Sonra start ile bu girişi birleştiriyoruz.

Dijital giriş 4'ü (8 nolu giriş klemensi) 3 yaptım. (Program da P0704'ü 3 Yaptım ) Sonra 5 (Start) ile 8 nolu klemensi köprüledim.

mm440 start ortak ucu 9 dur.mm420 start ortak ucu 8 dir.
701 1 nolu input girişi, klemens nosu 5 denk gelir
702 2 nolu input girişi,klemens nosu 6 denk gelir
703 3..... ... . 7 ......
704 4 nolu input girişi ,klemens nosu 8 denk gelir.

yani boş olan dijital inputlar hangisiyse sürücüden P701 ....704 KADAR içine girip 3 işaretlersen serbest duruş seçmiş olursun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…