monofaze motor sağ sol şema

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar elimdeki motor;

2 beygir 1.5 kw monofaze
6 uç çıkışlı (2 uç platin 2 uç ana 2 uç ikaz )
2 kondanstör var (280-333 mf 1 ci kond.start için)(20 mf 2 ci kond.daimi devre için) ve pedallı

bana bu motorun bağlantı şeması lazım teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
motorun kapağında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.örneğin ana sargı uçları ve yardımcı sargı uçları.bunları öğrendikten sonra ana sargı veya yardımcı sargıdan geçen fazın yönünü değiştirerek kontaktörlerle bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

piyasada 1fzlı enversör paket şalterler var kullanmak istersn

ykp55 arkadaşım verdiğin şema yanılmıyosam 3 fazlı motor bana mono faze motor lazım ayrıca elimdeki motorun içinden 6 uç kablo çıkmakta

1 fazlı enversör şalter olmaz çünki pedal ile çalıştırmak lazım oto lastikcinin lastik sökme makinesine bağlı bu motor

kafam karışık daha net bir şema ve bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar.

Öncelikle herkeze merhaba: arkadaslar bu siteye yeni üye oldum benim benzinle çalışan oyuncak araba proje ödevim var bu projeye 1 beygirlik motor kullandık yaklasık 800 w gücünde ayrıca PIC kontrol ile yani bi nevi alıcı verici uzaktan kumanda kullancaz. yalnız anlamadığım su nokta var bu sistemde röle kullanılacak tekerlerin sağ ve sola dönmesi için ayrıca gaz ve fren icin.bunu bi türlü anlamadım röleyi hangi röleden kullancaz ve kac tane röle lazım burda sizlerin fikirlerine ihtiyacım var lütfen yardım edin..

arkadaslar bileniniz var mı yardımcı olur musunuz..??

Moderatör tarafında düzenlendi:
ykp55 arkadaşım verdiğin şema yanılmıyosam 3 fazlı motor bana mono faze motor lazım ayrıca elimdeki motorun içinden 6 uç kablo çıkmakta

1 fazlı enversör şalter olmaz çünki pedal ile çalıştırmak lazım oto lastikcinin lastik sökme makinesine bağlı bu motor

kafam karışık daha net bir şema ve bilgi verebilirmisiniz arkadaşlar.

motora uvw uclarından ikiştanesiarasına kondansatör bağlıcaksın dipğer uca nötr vereceksin ters cevirmek içinde yaptığın bağlantının tersini kullanacaksın kondansatörü kontaktör üzerindn göndere bilirsin...

motora uvw uclarından ikiştanesiarasına kondansatör bağlıcaksın dipğer uca nötr vereceksin ters cevirmek içinde yaptığın bağlantının tersini kullanacaksın kondansatörü kontaktör üzerindn göndere bilirsin...

hocam uvw olsa ben yaparım motor monofaze 220 volt
trifaze değil dikkatinizi çekerim motor dan 6 uç çıkıyo ama yıldız ve üçgen klemens yok ne olduğu belli değil.

arkadaşım çizim konusunda yardımcı olamayacağım ama..
şayet bir şekilde çalıştırabilirsen kondansatöre gelen ucları her yer değiştirmende motor yön değiştire cektir..

hocam uvw olsa ben yaparım motor monofaze 220 volt
trifaze değil dikkatinizi çekerim motor dan 6 uç çıkıyo ama yıldız ve üçgen klemens yok ne olduğu belli değil.

Dahlender motor olabilir.Bir fazlı olduğunu belirtmişsiniz ancak tekrar kontrol etmenizi öneririm.Dahlender motorun yıldız veya üçgen bağlantısı içindedir klemens kutusunda gözükmez.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri