Motor koruma rölesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
n.o. bağlanırsa start almaz arkadaşım sorun felan yok devreyi biraz incele

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sn orge mkr 380V yada ayarlanan voltaj tamam olduğunda çıkış vermeyecek mi

Arkadaşlar sanırım sorulanı yanlış anlayıp yorumlamışsınız...

Maxıalem'in devresi de çalışmaz...

Has artvinli,
kumanda devresine bir zaman rolesi bağlarsan, ilk startta zaman rolesinin NC ucundan kontaktörü beslersen, bu kontak kontaktörü çektirip fkr devreye girmiş olacağından ZR devreden çıkar...

Daha basit ve ucuz çözüm bulursam yazarım... :))

sayın alaaddin devreyi inceleyin derken hiç bir art niyetle söylemiyorum, M kontaktörü çekmeden faz korum rölesi kontrol yapamaz bu nedenle faz kontrol rölesinin çıkışı aktif olmaz , açık kontağını bağlarsanız sistem ilk startı alamaz.

yukarıda verdiğim devrede böyle bir durum söz konusu değil.

saygılar

Özür...

ORGE'nin verdiği şemayı görmemiştim.

Bu şema tamamdır...

Kolay gelsin Has artvinli...

S'A sayın meslektaşlarım
Biliyormusunuz bilmiyorum ama diyelimki kontaktörün bir kontağı geçirmedi.
motora 2 faz gitti aynı zamanda FKR'sinede gitti. Gerçekte olmayan 3. faz motorun bobinlerinden dolaşıp FKR'sine ulaşmazmı. Bu duruma FKR ne der acaba. benim için faz fadır der çalışırmı yoksa bu durumu fark edebilirmi?

arkadaşım fkr nin özelliği orda imdada yetişiyor zaten 3 faz arasında 120 şer derece fark olup olmadığını kontrol ediyor , yani bu cihaz salak değil r ,s ve bobinden gelen aynı r yada aynı s fazını ayırt edebiliyor

Teşekkürler ORGE
cihazda sende akıllıymıssınız.

motor koruma şeması tamamen yanlış nedenmi çünki 1.si motor korumaya Şebeke fazlerı girecek kontaktör çıkışı deyil kontaktör asla çekmez öyle bağlarsak yani 3 faz girecekki rölede sigortadan gelen kumanda fazını kontak üzerinden geçirsin kontak 2 veya 3 nolu kontak giriş çıkıştır çıkan faz termik 95 numaraya baglanacak 96 çıkışı yani kontaktör bobine gidecek butonlar üzerinden
bilmem anlatabildimmi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,035
Kullanıcılar
451,293
Son üye
EagleClaw

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri