Motor millerine eşit yük bağlama

myurdabak

Üye
Motorun ön ve arka miline eşit ağırlıkta yük bağlarsak motor devrini aldığında haricen normal miline bağladığımız güçten fazla güç çeker mi?Yani rotorda bir denge oluştursak nasıl bir sonuç verir sizce? Fikirlerinizi bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
çift çıkışlı elektrik motorları önden çıkış alınır arkadaki mile fren sistemi montaj edilir. eya volant montaj edilir.
elektrik motorlarının milinin birinden çıkış gücü alınır
bir elektrik motorundan birden fazla çıkış almak istersen motor çıkışına bağlanan mekanik sistemle çok cıkış alabilirsin.

Buradaki amaç dengeyi sağlayıp ilk kalkış anından sonra motoru zorlamadan iki yüküde kaldırmak.Şimdi 30KW lık bir fan motorunun arkasına fan ağırlığında jenaratör mili bağlasak elektrik üretebilir miyiz bunun araştırması içindeyim.bu yüzden jenaratörü arkaya bağladığımda binen yükten oluşacak fazla akımı minumuma indirmek için rotorda denge sağlamak işe yarar mı denemeden fikirlerinizi alayım dedim.

sn. vurucu05,

rotor uzerindeki yuku esitlemekten kastiniz, milin her iki kismina da ayni agirlikta yuk baglamak anlamina mi geliyor? eger oyle ise motor miline binen yuku ikiye katlamis olmuyor musunuz?

sn. vurucu05,

rotor uzerindeki yuku esitlemekten kastiniz, milin her iki kismina da ayni agirlikta yuk baglamak anlamina mi geliyor? eger oyle ise motor miline binen yuku ikiye katlamis olmuyor musunuz?

not; ilk mesaji goremedigim icin gonderdigim ikinci mesajdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sn. vurucu05,

sn. vurucu05,

not; ilk mesaji goremedigim icin gonderdigim ikinci mesajdir.

Sn. cmess,

Evet her iki ucuda eşit ağırlıkta yük bağlamak.Yük ikiye katlanıyor ama iki uç dengelendiği için rotora devrini aldırdıktan sonra rahat hareket verebilmesi mümkün olamaz mı? Ben rotorun iki ucunada yük bağlanan motorların(taşlama motoru) tam devirdeyken enerjisini kestiğimizde uzun bir süre döndüğünü gördüm buda mümkün olabilir diye düşündüm.Amaç iki ucu dengeleyerek rulmanlara binen sürtünmeyi azaltmak.

yapmaktakı amacınız elektrık uretmekse nasılsa donuyor dıye burada yuku dengelemıyorsunuz ıkıye katlıyorsunuz buda cektıgı amperı ıkıye katlar boylece elektrık faturanız kabarır taslama tası gıbı dusunmeyın taslama tasında taslar agır oldugundan elektrık kesıldıgınde bır sure agırlık olmadıgı ıcın donmeye devam eder ama bunu bu fanda denersen ve jenaratordende elektrık cekersen anında durur yanı burada elektrık faturasını yukseltmekten baska bırsey yapamassın cunku harcadıgın enerjıden fazla enerjı uretemessın

Forum istatistikleri

Konular
128,792
Kullanıcılar
450,879
Son üye
arifardaozdemir

Yeni konular

Geri