Elektromekanik Kumanda Sistemleri problem çözümünde takılmak

Hocalarım merhaba. Öncelikle hepinize iyi akşamlar dilerim. Ben halihazırda elektrik bölümünde öğrenim görmekte olan bir kardeşinizim. Konu başlığındaki dersle alakalı problemleri çözmekte biraz zorluk yaşıyorum. Sizden direkt olarak soruları çözmenizi istemek gibi bir hatayı yapmayacağım. Sizden sadece nasıl çözüm yapabileceğim hakkında biraz yardım istiyorum.

Elimde üç adet soru var. Bunlardan birisinin çözümünü gerçekleştirdim ancak doğruluğundan emin değilim. Çevremde sorabileceğim kimse de yok. Alanımda kendimi geliştirebilmek ve eksiklerimi kapatabilmek adına buraya üye oldum. Soruları alta ek olarak ekledim.

Ekran görüntüsü 2024-07-10 234320.png

1. soru için yaptığım çözümü en aşağıya bırakacağım. 2. soruda anlamadığım yer "elimizi çektiğimizde 3. motor duracaktır" ifadesi oldu. Bu eylemi devreye nasıl yansıtabilirim? Bir de "stop butonuna basılana kadar sistem çalışmaya devam edecektir." ifadesinde devreye bu ifadeye özel bir çizim yapmam gerekiyor mu yoksa direkt en başta çizdiğimiz stop butonuna basılması yeterli olur mu bu eylemin gerçekleşmesi için.

3. soruda anlamadığım yer birinci kez starta basılması ve ikinci kez starta basılması oldu. Bu birinci, ikinci kez ifadelerini devreye nasıl yansıtabilirim? Geri kalan yargıları anladım sadece bu belirttiğim noktaları devreye nasıl yansıtacağımı bilemiyorum ve YouTube üzerinde araştırdığım video çözümlerde bu tarz sorularda örnekler çözen hiçbir kanal bulamadım. Son çare olarak buraya başvurdum.

Bana balık tutmanızı istemiyorum bana balık tutmayı öğretmenizi istiyorum. 1. soru için çözümüm aşağıda eğer yanlışsa lütfen belirtin. Hocalarım yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer, saygılarımla.

450327060_1646054299566253_416225681157121120_n.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,793
Kullanıcılar
450,879
Son üye
arifardaozdemir

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri