Motosiklet mi? araba mı?

Haberlerde motosikletli kuryelerin %5'i kazalarda ölüyor diye duymuştum. Ne kadar yüksek bir oran 20 kurye tanıyorsanız seneye bir tanesi ölmüş oluyor. Allah korusun bundan daha tehlikeli meslek var mıdır bilmiyorum. Yolda gördüğüm motorcuların hepsi araçların onlara yol hakkı vemediğini söylüyor ama araçların aralarından geçmekte de tereddüt etmiyorlar. Aynaya bakmasam şahsi olarak 3-4 motorcuyu hastanelik etmiş olurdum heralde. Hepside çok genç çocuklardı.

2 çeşit motokurye var, birincisi işlerini hakkıyla ve trafik kurallarına uyarak yapanlar. ikincisi ise yollar benim kural mural yok diyen tapa gaz gidenler. bir de bizde trafik eğitimi sıfır, yok yani. ehliyet alanlara karayolları kanunu ezberletmek lazım. 2 tane 2 tekerim var daha önce paylaşmıştım bir tanesi L1 50 cc olan karayolları kanununa göre otoyola çıkamaz (otoban dediğimiz şehirler arası yollar) 45 kmh hızlı gitmez (fabrika çıkışlı 80 cc ve 60kmh hıza çıkıyor) B sınıfı ehliyetle kullanılabilir. naked 250 cc L3e-A2 nerede istersen kullan ama ehliyetin A2 olmak zorunda. ehliyetimi 30-40 önce aldığım için hiç bir sıkıntı yaşamıyorum. ama yine de trafiği sevmiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
129,113
Kullanıcılar
451,440
Son üye
hasanacaro

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri