Nüve Materyalleri ??

mbilen82

Üye
herkese merhaba

Ferrite Core denilen malzemenin Türkçe si Nüve demek sanırım.
Bunların Materyalleri hakkında bilgidi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sayın mbilen82 dökümanı inceleyin yardımcı olur sanırım.

Ekli dosyalar

• ferrite_recommendations.rar
    227.7 KB · Görüntüleme: 1
teşekkür ederim
fakat benim aslında ögrenmek istediğim EE tip Ferrite Nüve lerin materyallarının neye göre belirlendiği.
elektromagnetik formullerle bir baglantısı var sanırım. ama tam olarak çözemedim..

Elkatek firmasında bu konularla ilgili bilgi bulabilirsin.

Ekli dosyalar

• ELKATEK_200.rar
    58.1 KB · Görüntüleme: 0
teşekkür ederim dökümanı inceleyeceğim..
belki çok detayına giriyorsun ne gerek var bu kadar diyeceksin ama başka detaylar hakkında bilgi mevcut zaten bana da lazım olan bu kısmı. Sizde bu konuda bilgi sahibisiniz yardımcı olursanız çok sevinirim. hem forumdaki diğer arkadaşlarda bu bilgileri paylaşmış olurlar.

permeability, initial permeability = geçirgenlik tam olarak ne anlama geliyor.

bu değerler nasıl hesaplanıyor..

birde Al value >> tam olarak ne anlama geliyor.

kardeş msnye eklebeni yardımlaşalım sana istediğini anlatayım konu uzun fabrikada yazı yazacak vaktim yok şuan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…