NE ZAMAN AKILLANACAĞIZ??

demiray teknik

Profesyonel Üye
sabah haberlerinde yine 2 kişinin ölüm haberlerini veriyordu sebepmi? şohbene 10 liralık baca bağlantı borusunun takılmaması....
tv gazeteler internet bir kaç sene önce yılbaşı gecesi zehirlenen 7 gencin haberini günlerce yapmışken insanlarımızın hala bazı şeyleri önemsememesi çok ilginç.
bu forumu takip eden tüm meslektaşlarımdan ricam tüketicinin evlerine ne iş olursa olsun gittiğimizde boyle bir durumla karşılaştıklarında insanlara bu durumun vahametini anlatıp önlem almalarını sağlamalarıdır...saygılar
hakan

Moderatör tarafında düzenlendi:
Nasıl yani şofbeni bacasız mı kullanmışlar :S

Malesef " Bu zamana kadar kullandık bişey olmadı , şimdiden sonra da bişey olmaz" mantığı var. Ne kadar dil dökülse de anlamak istenmiyor..

Bu konuyu açıp sosyal bir bilinç oluşturduğunuz için teşekkür ederim. İnsanlarımız bu konuda çok duyarsız kalıyor malesef. Habercilerimiz de sağolsunlar bu konuda biz makine teknikerleri ve de mühendisleri suçlu buluyorlar. Adam bacasını iptal ediyor suç bizlere kalıyor,havalandırmayı iptal ediyor suç bize kalıyor. Sizce haberciler bu konuda haklı mı?

Bu konuyu açıp sosyal bir bilinç oluşturduğunuz için teşekkür ederim. İnsanlarımız bu konuda çok duyarsız kalıyor malesef. Habercilerimiz de sağolsunlar bu konuda biz makine teknikerleri ve de mühendisleri suçlu buluyorlar. Adam bacasını iptal ediyor suç bizlere kalıyor,havalandırmayı iptal ediyor suç bize kalıyor. Sizce haberciler bu konuda haklı mı?

dostum
burada kimin ne kadar haklı olduğu değil asıl konu oyle veya boyle sebeblerden dolayı bilime teknolojiye kısaca çağa kafalarımızı ayak uyduramamasıdır .....
sen istediğin kadar yırtın ama kafa değişmedikçe bir şeylerde değişmiyor...
örnekmi: evelki sene kışın bir eve çm tamiri için gittiğimde havalandırmadan soğuk geliyor die bant la kapatıldığıı gördüm 10 dakikamı ayırdım karıkocaya anlattım örnek verdim
bir ay sonra tekrar gittiğimde değişen bir şey yoktu o bant hala orada duruyordu...
söylediğim tek şey ''yazık'' oldu...

Reklamların birinde Eğitim şart diye slogan vardı hakkaten eğitim şart .
egitimde yaşamın gerçekleri degil teoriler veriliyor.Gerçekleri yaşıyarak öğreniyor bu ülkenin insanı .tabii ömrü yeterse
ben nice ünüversite bitirmiş cahil tanıdım .bunlara diploma vermişler ama hayatlarını devam ettirecek hiçbir detay gösterilmemiş

Forum istatistikleri

Konular
129,311
Kullanıcılar
451,754
Son üye
vedatsever5454

Yeni konular

Geri