Nya kablo yerine ttr kablo kullanmak

Arkadaslar trifaze sayac panosundan katlara 5×6 nya kablo yerine ttr kablo ceksem diyorum panonun dizayn görsellik olarak daha temiz görünür işlemesi daha kolay olur ama yonetmelik nederbu is icin muaynede sikinti olurmu

Ttr değilde nym daha uygun olur..

Arkadaslar trifaze sayac panosundan katlara 5×6 nya kablo yerine ttr kablo ceksem diyorum panonun dizayn görsellik olarak daha temiz görünür işlemesi daha kolay olur ama yonetmelik nederbu is icin muaynede sikinti olurmu
Bunu size düşündüren tek şey panonun görselligi ise bu görselligi nyf koblo ile yaparsınız zaten çekeceginiz 5×6 nym kabloları sayaç çıkısına koyacagınız uygun kılemeslere baglıyabılırsınız. saygılarımla

Patron yok bina amcamin ben tesisatini yapiyorum uzun zamandir tesisat isi yapmiyordum yeni basladim yapmaya ögrenmek istedigim kolaylik ve guzellik acisindan ttr kablo ile yapsam pano icini ve kolon hattini muaynede sıkıntı olurmu yönetmelik de yeri nedir varmidir cevaplariniz icin Teşekkürler

kolon hatlarında ttr kablo kullanılmaz. sıva altında nya sıva üstünda nyy kablo kullanmak uygundur.

TTR çok damarlı kırılgan yapıda bir kablodur kesinlikle uygun değil, yönetmelikte madde aramana gerek yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,832
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri