O An Elektrikçi Olduğuma İsyan Ettim.

Bu olayda tedaş görevlilerin kusuru nedir ki?Yeniden enerji vermeden önce çıkıp hattı kontrol mü etmeleri lazım normalde?

to get off cheap Nearmiss diye buna diyorlar işde ucuz atlatmışsın kardeşim büyük geçmiş olsun..saygılar

Büyük geçmiş olsun. İşte bizim mesleğin en kötü yönü bu tahmin edememe saniyeler öncesi saniyeler sonrası dakika bile değil inannın okurken kanım dondu.

Eğer o derece büyük bi arıza olduysa şirketin tedaşla bağlantısı kesmesi gerekmezmi kesici ayırıcı ???

büyük geşmiş olsun. verilmiş sadakan varmış.

Çok büyük geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış , Allah korumuş..

arkadasım gecmıs olsun gercekten buyuk badire atlatmışsın
ben Özbekistan dayım ve trafo odalarının yanından gecmeye tırrsıyorum trafolar
Allah hepimizi korusun tedbiri elden bırakmayalım.

büyük geçmiş olsun diyorum öncelikle
elbette elektrik tehlikeli bir meslek çok fazla dikkat gerekir. hemen hemen her konuda dikkatli olmamız gerekir.
burada başıma geçen başka bir olayı anlatmak istiyorum size

belediyenin otoparkına kontrole gitmiştim. montajlar bitmiş geçici kabul yapılmış ancak ben geçici kabulden sonra göreve geldiğim için daha sonra kendi başıma kontrole gitmiştim. enerji odasına giriyorum kapağı açıyorum herşey normal projeye bakıyorum parçalara bakıyorum hepsi uyumlu sonra baraların sağlam olup olmadığına (!) bakacaktım daha 1 aylık bile mühendis değilken sağlammı değilmi şöyle bi el teması yapacaktım son anda aklıma geldi o baraların canavar gibi akım taşıdıkları.

işte bu yüzden arkadaşlar kontrol ve montajda çok dikkatli olmamız gerekir.

Geçenlerde duyduğum bir olay; teknik elemanlardan biri, Enerji altındayken OG baralarını kontrolkalemi ile kontrol etmeye çalışmış, gerisini siz düşünün.

Roboelektronik ' Alıntı:
Geçenlerde duyduğum bir olay; teknik elemanlardan biri, Enerji altındayken OG baralarını kontrolkalemi ile kontrol etmeye çalışmış, gerisini siz düşünün.

bilgizilikmidir,dikkatsizlikmidir,acelecilikmidir nedir ya yaşadığına şükür etsin ag-og-yg şakaya gelmez
90 la gitmek varken 200le gitmeye ne gerek var 5 dk önce 5dk sonra

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri