OG(Orta Gerilim) şakaya gelmez

arızaya gıttıgım bır ısletmede ısletme sefı seksoneldekı yuvanın yagmurlu havada sorun cıkarabılecegını ve yuvayı ındırmemı ıstedı

ben yanasmadım kendım yaparım dedı be bozuk attı bıraz
gıderken defalarca uyardım cıkmaması ıcın

ertesı gun haberını uzulerek aldık
Allaha cok sukurler olsun ki manyetık alana carpılmıs 6 metrelık plastık borunun ıcerısındekı alumınyum folyoyu hesaba katmamıs ve onunla yuvayu dusurmeye calısmıs daha boru seksonele temas etmeden dırseklerınde kıvılcım gormus ve o yukseklıkten kumların uzerıne dusmus

aldıgı yaa sadece ayak tabanında 6 cm lık bı patlak ve parmak aralarında ufak tefek patlaklar
dua edelım ki ıc organlardan patlak vermemiş

3 ay boyunca patlaklar cerrahı yontemle oyulacak olu doku temızlenecek

OG sakaya gelmıyor Allah muhafaza

gecmiş olsun dogru bildigiz sizin hayatınız kurtarmıs cok bilmişlere asla uymayın bu olay arkadasınıza ders olur umarım .bir dahakine hattı topraklamadan ag de dahi calısmaz

geçmiş olsun

Arkadaş yapılmaması gerekeni yapmış (Enerjiyi kesmeden müdahale etmiş.).
İşletme şefliğinde izole ıstanka yokmuymuş da "basit" su borusu kullanılmış. İrdelenmesi gereken nokta burası.
Allah kurtarmış arkadaşı. Bununla geçmiş olsun.

ilk önce tedbir değilmi arkadaşlar

merhabalar og de bilicsiz ve tecrübesiz insanların calışmasının kedisi ve başkalarını hayatını tehlikeye atacagı kesindir. bu konu ile ilgili örneler bi hayli coktur. yanlış manevra larda yapılan yanlış kuplaj yanlış devre acma gibi durmlarda kaza kacınılmazdır.

bende bir örnek calışma hayatımdan vericem.
stajyer arkadaşların kesiciden kesmeden ayırıcıdan enerjiyi kesemeye calışmaları sonucu sacları ve kaşları yanmıştı 2.5 metre mesafeden.ama ölümcül bi yara almadılar alahtan...
kötü bir anı olarak hafızamda buna benze daha bir cok olay var... tşk

herkese iyi calışmalar

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri