og seksiyoner sigortası atması

kenankoca

Üye
Arkadaşlar son bir haftadır 315 kVA trafo için çektiğimiz 34,5 kV ENH da hat sonu seksiyonerimizin sadece bir fazı hemen hemen her gün atmakta hatta ve izolatörlere nokta nokta baktık ama bir şey yok hakeza parafudrda temiz. Trafoya sadece düşük güçlü bir su pompası bağlı. Ag tarafında hiç bir problem yok ölçüldü. Ve ilginç olan sabah 8 den gece 12 ye kadar çalışıyo pompa, sonra sabah devreye alınmak istendiğinde bakılyoki og sigorta atmış. Hep aynı faz. Acilen bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum sağolun.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Hat güzergahında kuş yuvası varmı ( özellikle leylek ).Sigorta sonrasında kuş ölüsü gördü-
nüzmü ?

anlamadim yani 8 12 arası calisip devreden mi cikiyor otomatik ? öyleyse siz tam 4 saat mi calistirmak istiyorsunuz ve ilginc olan isini tamamliyor sonra sigorta atiyor gibi bir anlam da cikabilir, anlatirsaniz sevinirim

Ayırıcının o bıçağı iyi kapanmalı ve sigorta takıldığında boşluk kalımamalı (sıkı temas etmeli) biliyorsunuzdur. Bir de o fazın ark boynuzu ile diğer fazların ark boynuzlarına bir bakın aynı olması gerekli. Eğer ki mesafe kısa ise gece havadaki nemden dolayı atlama yapabilir.
Bulabilirseniz eğer, akşam hava kararınca bir termal kamera ile ayırıcı ve trafoya bir bakın. O arızalı yer kendisini belli eder.

Arkadaşlar son bir haftadır 315 kVA trafo için çektiğimiz 34,5 kV ENH da hat sonu seksiyonerimizin sadece bir fazı hemen hemen her gün atmakta hatta ve izolatörlere nokta nokta baktık ama bir şey yok hakeza parafudrda temiz. Trafoya sadece düşük güçlü bir su pompası bağlı. Ag tarafında hiç bir problem yok ölçüldü. Ve ilginç olan sabah 8 den gece 12 ye kadar çalışıyo pompa, sonra sabah devreye alınmak istendiğinde bakılyoki og sigorta atmış. Hep aynı faz. Acilen bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum sağolun.

birdaha atarsa o faza ait parafuduruda hattan ayır öyle bir dene sonucu yazarsın...kolay gele

o faza ait ark boynuzunun mesafesini kontrol ettiniz mi birde parafuduru devre dışı bırakın bakalım ne olcak?

arkadaşlar cevaplar için teşşekürler. Şu an beklemedeyim bir kaç noktaya bakıyoruz. çözdüğümüz zaman cevap yazcam fikirlerinizi yinede bekliyorum

parafodurdan olma ihtimali yüksek parafodur nem sevmez sabahta nemin en yoğun olduğu vakittir.
hatta elektrik kurumu bile yeni kurulan trafolarda nem olan yerlerde parafodurları iptal etmektedir.

arkadaşlar 50 kva lık bir direk tipi dışarda trafom var yüksek gerilm tarafına ayırıcı sigortası kaç amper olmalı birde nasıl hesaplandığını yazarsanız sevinirim tşk

Forum istatistikleri

Konular
129,550
Kullanıcılar
452,166
Son üye
özgür çetin14

Yeni konular

Geri