Okul sonrası ne yapmalıym

endizyar

Üye
Arkadaşlar ben bu dönem (şubatta) mezun oluyorum. sizce ne yapmalıyım askere mi gideyim iş mi arayayım. iş için hangi kurum veya şirketlere başvurayım.
yurtdışında çalışma imkanı sunan şirketler var mı
bilgilendirmenizi bekliyorum arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın endizyar;
Bana göre gidebiliyorsan hemen askere git.Çünkü askerlik kalıcı bir iş bulabilmen için sürekli önüne engel olarak çıkacaktır.Ama hemen gidemiyeceksen alacağın paraya bakmadan ,tecrübe kazanabileceğin ve asker dönüşünde iş ararken cv'ne yazabileceğin yer veya yerlerde çalışmaya bak.Birçok konu okulda anlatılanlarla farklılık gösteriyor. Ayrıca pratik kazanmanda gerekiyor.Asker dönüşü bu tecrübeler iş ararken ve çalışırken çok işine yarayacaktır diye düşünüyorum.
Belki birkaç ay yol parasına çalışırsın ama zamanla sana dönüşü çok fazla olacaktır.

Sn. Fener45 in bütün söylediklerine katılıyorum. Ayrıca geciktirdiğiniz sürece daha da zorlaşacaktır. Hep bir mazeret ile erteleyeceksiniz sonra durum içinden çıkılmaz hale gelecek. Mesai arkadaşım 29 yaşında evli 1 çocuklu şimdi nasıl gidip askerlik yapacağını düşünüyor. Bence sizin şu an en uygun zamanınız imkanınız varsa hemen gitmenizi tavsiye ederim.

Merhabalar,
Öncelikle hayırlı olsun Hngi bolum hangi okuldan mezun oluyorsunuz,? Benim size tavsiyem diger arkadslarımın kinden farklı olmayacak bir an önce askere gitmenizi oneririm sanırım nısan celbine yetişirsiniz ,Okul zorlu bir surectir ama inanın iş hayatı hem bulana kadar hem bulduktan sonra cok daha zorlu bir surec çalışacagınız sektoru belirleyin derim ben öncelikle(elektrik yada elektronikçi oldugunuzu varsayıyorum ) çunku mesleğin yelpazesi çok geniş.Ve ilk işinizdede ücrete degil size neler katacagına bakın.Ve eger mümkünse sınav tasdikli bir dil edinin.Basarılar dilerim.......

kalıcı bir iş hayatına atılmak için kesinlikle askerlik probleminizin olmamsı gerekiyor

tüm arkadaşlara değerli görüşlerinden dolayı teşekkür ederim. sanırım bende sizin düşündüğünüzü düşünüyorum askere gidecem

arkadaslar söylemiş ben de onlara katılıyorum, kesinlikle askere gitmelisin, askerden önce ya hiç iş bulamazsın yada asgari ücretin dahi altını teklif ederler. o yüzden ilk iş askere gitmek olmalı bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…