Okulda ögrendikleriniz ne kadar ?

Arkadaşlar kim ne derse desin elektrikçilik masa başında ders çalışarak öğrenilecek meslek değil.Okulun faydası yoktur demiyorum yanlış anlaşılmasın.Tamam onunda faydası illaki var ama önemli olan tecrubbe.

kesinlikle budur. sn etunuzer in dediği gibi okuldan öğrendiğim yeni birşey öğrenebılmenın yoludur.

Sn Haltın Söylenmesi gereken herşeyi söylemiş. 2.maddedeki açıklama hariç hepsine katılıyorum. Ben şahsen mesleki bilgimin %80'nini teknik lisede aldım üniversite eğitimim çok teorikti ve uygulamaya yönelik bilgi azdı. KOÇ topluluğunun dediği gibi meslek lisesi memleket meselesi

Özellikle meslek ve teknik lise mezunları , mezuniyetlerinden yıllarca sonra ;

"Okulda fazla birşey öğrenmedik zannederdik ,ama yıllar geçtikçe ve işin içine girdikçe okulun bize ne kadar çok teorik ve teknik bilgi-beceri kazandırdığının farkına vardık.Ve şimdi dahi olsa okulda tekrar talebe olmayı arzularız " diye görürş bildirirler...

Mezun olduktan 14-15 yıl geçmesine rağmen okula giderek hocalarına soru soranlar azımsanamayacak kadar çoktur..

okul %10 dur. gerisi calısarak oluyor.. kim ne derse desin

Soruyu yanlış anlamışsınız lastgunner. Sorulan soru şu meslek lisesinde , üniversitede verilen eğitim ne derece yeterlidir?
Siz ise tecrübeden bahsediyorsunuz keskel alaka...
Sorulan soru teknik elemanın uygulamada eğitimi bilgisi ve tecrübesi ne oranda etkilidir dese amennah. Onun cevabıda. %100 bilgi %100 tecrübe motorun iki tekerinin havası gibidir ikisinin de havası tam olmalı

arkadaslar okulda alinan teknik terbiyenin ustune sizde birseyler eklerseniz hersey guzel oluyor aslinda.sunu unutmamak gerekir siz kitabta ogrendiklerinizi eger tatbiki olarak yapmazsaniz unutursunuz.mesela ben su an tv tamir edemiyorum ama hiz kontrol tamir edebiliyorum yada kompanzasyon yapabiliyorum cunku tv tamiriyle ugrasmadim

Bence okul sadece mesleğin teorisini anlatır.Tabi birazda öğrenmek kendimize bağlı ama ben okuldan çıktığımda sigortalardaki köprülerin mantığını bile çözememiştim.Temennim bundan sonra bu mesleği yapacakların daha temelden okul sıralarından çıkarken beyinleri dolu piyasaya çıktıklarında en azından bu işin mantığını çözmüş olmaları

bence öğrenmek sadece istek yeterli gerisi zaten gelir. istemek ve çalışmak

Okullarda verilen eğitimlerden neler veya ne kadar öğrendiğimiz değil, ne kadarını hayata yansıttığımız önemlidir. mesutelb'nin de dediği gibi 14-15 yıl sonra bile geçmişten esintilere maruz kalınabiliyorsa, demek ki eğitim boşa alınmamıştır. Şayet o kadar eğitimden sonra çerez dükkanı açıp o bilgilere ihtiyaç duymayanlar da çıkacaktır. Yani sorunun cevabı şu an ki ilgilerinizle alakalıdır. Siz üzerine bir şeyler ekleyip,ondan faydalanabiliyor, devamını sağlayabiliyorsanız birşeyler öğrenmişsinizdir.
Saygılarımla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…