Osiloskop kullanimi

devreye bakmak lazım dediğin gibi olabilir, isimlerini görebilirsen emin olunur..
Elektronik bolumunu okudunuz mu? Yoksa hobi amacli mi ilgileniyorsunuz? Okul okuduysaniz bitti mi acaba?
Bu arada ondeki tr ler c945 yani onlar da npn.
Su 2 sema sanki cok benziyor. Aslinda bizdeki psu daki 13007 ler sekonder kismiyla alakali.
Bu semalardan 13007 benzer tr ler kullanilmis. Sekonderle alakali.

C945 ler trafoyu suruyor.

Ekli dosyalar

• Green_Tech_MAV-300W-P4 (TL494,WT7510).gif
    199.9 KB · Görüntüleme: 9
  • 12164184.gif
    58.7 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
elektronik okudum bitti..

KA7500b aynı entegre..

entegre çıkışı direnç düzenlemesi falan ile bir şekilde npn c945, onunla küçük trafo sürmüşler, trafo çıkışıyla da power NPN transistörleri sürmüşler..

PC power suplly

Hocam yukarida sen yazarken ekledim ayni seyleri yazmisim hemen hemen.
Senin kadar teknik olamayiz nihayetinde elektronik okumadim ve hobi olarak kendimi ancak bu kadar gelistirebildim. Allah razi olsun senden.

Yarına başka bir psu var. O çok kaliteli. Onu da müsait oldugumda aynı işlemleri yapmak istiyorum. Yalnız onun entegresi 3528 yazıyor. Fakat dosyasını bulamadım.

Yooo bende önce 3528 yazdım FSP olduğunu sonradan öğrendim.
Vallahi yazdım. Hiç çıkmadı. Baya da baktım. BA 3528 FA çıktı. Bunun da dosyası yoktu.
3528 led kodu galiba başka bişey çıkmadı bende.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    142 KB · Görüntüleme: 6
Vallahi yazdım. Hiç çıkmadı. Baya da baktım. BA 3528 FA çıktı. Bunun da dosyası yoktu.
3528 led kodu galiba başka bişey çıkmadı bende.

İlerleme noktası bu entegre ne işe yarıyor o anahtar kelimeleri kullandım.

PWM , SWİTCİHNG , DATASHEET , SMPS gibi anahtar kelimeleri kullandım. Sonuçta bu bilgiye ulaştim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…