otomatik reset

quakebilen

Üye
beyler bana burulor makinalarının üstünde yer alan programlama cihazına otomatik reset atacak devre lazım devrede 12 tane programlama cihazı var hepsininde reset tuşu var vede lambasıda var fakat her defasında burülörün üstüne çıkıp reset atıyoruz benim istedigim her lamba yandıgında otomatik reset atsın cevaplıyanlardan şimdiden teşekkürler bilgi paylaştıkça büyür

arkadaşım bir adet bir açık bir kapalı kontağı olan röle bul
rölenin bobin uçlarını reset lambasına bağla röle reset lambasıyla beraber çalışacaktır.
reset butonu açık kapalı kontak mı kontrol et
açık kontak ise rölenin açık kontağına paralel
kapalı kontak ise rölenin kapalı kontağına seri bağla bu kadarrr

beyler bana burulor makinalarının üstünde yer alan programlama cihazına otomatik reset atacak devre lazım devrede 12 tane programlama cihazı var hepsininde reset tuşu var vede lambasıda var fakat her defasında burülörün üstüne çıkıp reset atıyoruz benim istedigim her lamba yandıgında otomatik reset atsın cevaplıyanlardan şimdiden teşekkürler bilgi paylaştıkça büyür

Ben daha önce böyle bir sorunla karsı karsıya kaldım müsteri kazanın tepesine cıkıp reset atmak istemiyordu direk ekrandan yollasın diyordu burulor markasıda baltur du ! Ama ben Baltur dan uzman bir arkadasla etraflıca konustum.
Burülör deki reset tusunun üstünde olmasının mantıgı zaten elemanı burulörün basına getirmek. Cünkü brulördeki kücük bir sorun ihmal sebbiyle ciddi bir patlamaya sebebiyet verebilir. Hele hele kacak bir derece likit yürümesi dedikleri sey direk patlama sebebi bizde müsteriye anlattık ve bide merdiven
yaptık verdik cıktık.

Evet bende o röleli sistemi düşündüm ama nasıl yapacagımı bilmiyordum sagol yardımın için

Ben daha önce böyle bir sorunla karsı karsıya kaldım müsteri kazanın tepesine cıkıp reset atmak istemiyordu direk ekrandan yollasın diyordu burulor markasıda baltur du ! Ama ben Baltur dan uzman bir arkadasla etraflıca konustum.
Burülör deki reset tusunun üstünde olmasının mantıgı zaten elemanı burulörün basına getirmek. Cünkü brulördeki kücük bir sorun ihmal sebbiyle ciddi bir patlamaya sebebiyet verebilir. Hele hele kacak bir derece likit yürümesi dedikleri sey direk patlama sebebi bizde müsteriye anlattık ve bide merdiven
yaptık verdik cıktık.

evet kardeş daha önce bunun orjınali butonluymuş tek butonla operatör yapıyomuş ama bu işten iyi anlıyan birisi iptal etmiş bunu yani dedigin gibi düşünmüş sanırım ama bizim patron anlamıyor bunu illada reset olsun istiyo

detylı anlatmaya çalıştım işallh yardımcı olabilmişimdir.

evet kardeş daha önce bunun orjınali butonluymuş tek butonla operatör yapıyomuş ama bu işten iyi anlıyan birisi iptal etmiş bunu yani dedigin gibi düşünmüş sanırım ama bizim patron anlamıyor bunu illada reset olsun istiyo

Anlıyorum ama sunuda biliyorum o patrona bir musibet sart o zaman anlar.

Hasan beyin uyarısını dikkate alın pişman olmazsınız.Patronunuz kesinlikle otomatik reset istiyorsa plc li bir sistem yapıp belli resetlemeden sonra yapmasın (kazan fuol-oil li ise otomatik resetlemeyi hiç önermem)Kazan yanmadan arıza veriyorsa 2 reset ,yanıyorken
arızaya geçiyorsa 3 reset gibi..bir programla daha güvenli olur. kolay gele

bende baştan röleli sistemi düşündüm ama röleli sistem olmaz neden derseniz röle resetleme işlemini 1 sefer yapar yani röle 1 sefer çeker ve hep çekili kalır.buda reset değil devreyi kısa dewre yapmış olursunuz.we bir anlamıda kalmaz.Diye düşünüyorum tabiki herkezin düşüncesine saygı duyarım

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,254
Kullanıcılar
451,654
Son üye
ysroloji

Yeni konular

Geri