Otomatik Sağım - Yıkama Ünitesi Elektronik Kart Sorunu

rizakar

Üye
Arkadaşlar, üstadlar merhabalar. Sizlere bir sorum olacaktı. Köyde sağımhanede Kurtsan marka otomatik sağım - yıkama ünitemiz var. Normalde sisteme güç verildikten sonra Program düğmesi ile üstteki Prog 1'den Prog 5'e kadar olan seçenekleri değiştirerek istediğimizi seçip, Start düğmesi ile başlatıp, durduruyorduk. Linkini attığım video'da görüleceği üzere son zamanlarda şöyle bir sorun baş gösterdi. Sisteme güç verilir verilmez, program seçenekleri kendi kendine sürekli değişiyor, sabit kalmadığından dolayı istediğimiz programı bir türlü başlatamıyoruz. Bu şekilde sürekli olarak kendi kendine değiştiği için 7-8 denemede her defasında gücü kesip tekrar açarak şeş kaza denk getirebilirsek start butonuna basarak programı anca çalıştırabiliyoruz. Sizce bunu neden yapar? İçerdeki elektronik kartın resmini de çektim fikir vermesi açısından. Eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

IMG_20220102_145502.jpg

Servisinden görüş alabilirsiniz, kartın arka yüzünü inceleyip fotosu çözüme yardımcı olabilir, kolaylıklar.

Hocam bulunduğum yerdeki (Kastamonu) servisin elektronik konuda desteği yok. Anca İstanbul'daki ana servisten gelmeleri lazım. Onlarda senede 5-6 kez geliyorlarmış öğrendiğim kadarıyla. Hani kartı söküp gönderemiyorum da her gün sabah akşam sağım işimiz olduğu için. Nasıl çözecem bu sorunu bilemiyorum

buton arızası olabilir. klemens bağlantılarını kontrol edin butonları temizleyin. ölçebilirseniz optokuplörleri de kontrol edin .

Butonlar basılı kalıyor olabilir,membran buton deforme olmuş olabilir,soketini çıkartıp bir kontrol edin,çıkık vaziyette de zıplama yapıyormu? Yok cıkık vaziyette zıpmala yapmıyorsa butonları degiştirmeniz gerekir.

Ellerinde yedek parça varsa size kartın yenisini göndersinler. Siz kartı takın. Cihazı çalıştırın. Arızalı kartı onlara gönderin yapsınlar.

Arkadaşlar, üstadlar merhabalar. Sizlere bir sorum olacaktı. Köyde sağımhanede Kurtsan marka otomatik sağım - yıkama ünitemiz var. Normalde sisteme güç verildikten sonra Program düğmesi ile üstteki Prog 1'den Prog 5'e kadar olan seçenekleri değiştirerek istediğimizi seçip, Start düğmesi ile başlatıp, durduruyorduk. Linkini attığım video'da görüleceği üzere son zamanlarda şöyle bir sorun baş gösterdi. Sisteme güç verilir verilmez, program seçenekleri kendi kendine sürekli değişiyor, sabit kalmadığından dolayı istediğimiz programı bir türlü başlatamıyoruz. Bu şekilde sürekli olarak kendi kendine değiştiği için 7-8 denemede her defasında gücü kesip tekrar açarak şeş kaza denk getirebilirsek start butonuna basarak programı anca çalıştırabiliyoruz. Sizce bunu neden yapar? İçerdeki elektronik kartın resmini de çektim fikir vermesi açısından. Eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Ekli dosyayı görüntüle 83717

Geçmiş olsun .

Benim bildiğim firma kart değiştirir tamir işine girmez çünkü kart satar
Bu arıza ekibi diyelim plastik aksam ve diğer arızalar için gelirler ama özel durumlar için extra ücret olabilir .

Bu durum ( konu ) Niyetiniz ?
1 - tamiri
2 - yeni kart

Yeni kart Kastamonu bayinin ilğilenmesi gerekir .
Yeni kart durumunu ana firmaya danışmanız .
Tamiri için elektronikciye götürmeniz .

Kolay Gelsin .

Son düzenleme:
Butonlar basılı kalıyor olabilir,membran buton deforme olmuş olabilir,soketini çıkartıp bir kontrol edin,çıkık vaziyette de zıplama yapıyormu? Yok cıkık vaziyette zıpmala yapmıyorsa butonları degiştirmeniz gerekir.

buton arızası olabilir. klemens bağlantılarını kontrol edin butonları temizleyin. ölçebilirseniz optokuplörleri de kontrol edin .
Hocam butonların içerdeki kart tarafındaki soketini çıkartıp şöyle biraz üfleyip tekrar yerine taktım şu an önceki kadar zıplama yapmamakta ama yine ara ara tekrarlıyor. Muhtemelen buton arızası gibi görünüyor. Fakat butonların tarafına bakamıyorum. Yani butonlar kapakla bütünleşik, yapışık gibi, nasıl sökülebilir acaba? Ön taraftaki şeffaf katmanı söküpte mi çıkarmak lazım? Bu şekildeyse çıkarıldığı takdirde tekrar yerine yapıştırılabilir mi acaba?

IMG_20220103_142551.jpg

membran buton yanılmıyorsam, youtube ta örnekleri var iyi bir elektronikçi butonları push-on butonlarla değiştirebilir, sadece estetik görüntüsü bozulur o kadar. hatta bira iyiyse çıkıntılı olanlardan takar estetikte de sorun olmaz.

Forum istatistikleri

Konular
128,945
Kullanıcılar
451,132
Son üye
afozer

Yeni konular

Geri