Pano Soğutma Fanları

Merhaba arkadaşlar fabrikamızda bulunan panolara soğutma fanları koyacağım fakat ne kadar güçte bir fan koyacağımı bilmiyorum panoların boyutları ise farklı farklı bu konuda yardımcı olurmusunuz. İyi çalışmalar

Moderatör tarafında düzenlendi:
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
zaten her panoya istemez gereken panolarada büyüklüklerine bakarak kendiniz fan seçimini yapabilirsiniz

panoların iç hami ve içeride oluşan ısıya göre farklılık gösteren fan takmanız gerekir.Ayrıca fanların gereksiz çalışmalarını engellemek için ,fanlar termostan kontrollü olması gerekir.panolarınızın farklı ebatlarda olduğunu belirtmişsiniz.hal böyle olduğunda ezbere bir fan önermek yanlış olcağını düşünüyorum.teknik eleman gözü ile baktığınızda yaklaşık nasıl bir fan takılması gerektiğini sizinde tespit edebileceğinizi umuyorum.sonuçta çok hasas bir cihaz semeyeceksiniz.başarılar.

içinde çalışacak toplam güç miktarı ve benzeri kavramlar göz önünde bulundurularak seçim yapılır.

panoların içindeki malzemeye göre fan seçimi yapmak lazım. yani içerideki malzeme ne kadar ısı yayıyor. veya çok az ısınıp fan gerekyirmeyebilir. ama fan kullanırsan termostat kontrollğü ve pano nominal voltajında olmalı. (yani 24VDC panoya 220VAC fan kullanma gibi). kolay gelsin

panoların iç hami ve içeride oluşan ısıya göre farklılık gösteren fan takmanız gerekir.Ayrıca fanların gereksiz çalışmalarını engellemek için ,fanlar termostan kontrollü olması gerekir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…