Paralel port kontrolü

muryan23

Üye
Mrb arkadaşlar paralel porttan len kontrol etmek istiyorum . Ancak bunları zamanlı kontrol etmek istiyorum mesala 1.cıkış 10 saniye 2. çıkış 5 saniye gibi birden fazla çıkışı kontrol etmek istiyorum visual basic programında bunu nasıl yapabilirim . Yardımınız için şimdi den teşekkür ederim

1. ve 2. çıkışlar için gönder print porta 3 sayısını(1. ve 2. pinleri sürmek için ), 5 saniye sonra da 1 sayısını gönder(1.pin devrede 2. pin devrede değil ) 5 saniye sonrada 0 sayısını gönder(1. ve 2. pinler devrede değil) ve durdur programını hepsi bu kadar .

merhaba ben sitenin yeni üyesiyim ve acemiyim paralel port yada seri porttan pice bilgi göndermek istiyorum fakat port adreslerini bilmiyorum (pascal vbasic delphi ) ile yapabilirm sanrm ama port adresleri hakkında bi bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim

paralel port adresi

denetim masası -> sistem -> Donanım -> Aygıt Yöneticisi -> Bağlantı noktaları -> Yazıcı portu (printer port)

bu portun üstüne çift tıklamanız gerekli. Böylece bu portun özelliklerini açmış olursunuz. Üstteki sekmelerden Kaynaklar (source) sekmesini açın.

burda input/output range gibi birşey çıkar.

genelde 0378-037F gözükür.

bu da demek oluyor ki ,

base port (data port) = 0378
status port = 0379
control port = 037A

dır . eğer sizde 0378 yerine başka birşey yazıyor ise base portunuz o demektir.

kolay gelsin

arkadaşlar benimde pc kontrollü görüntü aktaran araba projem var üstelik kamerayada motor bağlamamız lazım bununla ilgili devre ve visual b yada herahngi bir arayüz programında yazılmış kodlara ihtiyacım var yardımcı olabilecek varmı

Windows 7 de paralel portun adresini bulamıyorum.Yardım edebilirmiiniz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…