PC Güç Kaynağındaki kabloları sabitlemek ve yalıtmak için inşaat silikonu kullandım !

kal_sau

Üye
Merhabalar;

Arkadaşlar pcim güç kaynağındaki 220 Volt luk ana soket kırılmıştı, o küçük siyah plastik malzemeyi söktüm ve boşta kalan başka bir taneyi taktım.3 giriş var.2 kablo elektrik , diğeri toprak.
Şimdi elimde lehim ve lehim makinası yok.Pazar günüde açık bir elektikçide bulamadım.

Şİmdi güç kanağını besleyen 2 kabloyu aynı sıradaki yerlerine taktım.toprağıda üçlüden aşağıda olana taktım.Test ettim ve sorunsuz çalışıyordu.

Fakat kabloları sabitlemek için kıvırdım ama yaa birbirlerine sürterse diye içime kurt düştü.

Bende inşaat silikonları varya elimde bitmek üzerine olandan kullandım.3 bacağada silikonladım ve silikonlar birbirleriyle oldukça temas ediyor.Yani 3 bacakda silikon havuzunun içindeler.

Acaba doğru mu yaptım.Çarpılmak istemiyorum, yani silikon yada mastik YALITKAN mıdır ?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
%100 yalıtkan olmayabilir. Sonucunda kimyasal bir birleşim..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,021
Son üye
habilveli

Yeni konular

Geri