PIC İle LCD Yazı Yazdırmak

musty22

Üye
Merhaba bu PIc entegrelerine merak sardım hiç bilgim yok
Öncelikle benim bir hayalim var.Dijital etiket panosu yapmak.LCD ekranda bir ürünün ismini ve fiyatını sabit olarak ekrenda yazdırmak istiyorum
Öreneğin
Biskivü 0,50 TL

Bunu LCD ekrana yazdırabilmek için öncelikle pıc entegresi temin etmem gerekiyor sanırsam.
Pıc entegrelerine bunu yazıdıracak yazılımı yüklemek için entegre haricinde programlama kartımı satın almam gerekiyor?

Pıc entegreleri Sabit disk gibimi üzerine yazılım yüklendikten sonramı devredeki görevi tayin edilmiş oluyor ?

bu Yazıları LCD Yazdırmak için nasıl bir devre şeması hangi devre elemanları ve
nasıl bir yazılım ve netür mağzeme gerekiyor.teşekkürler.

Merhaba
Piclere yuklenecek program, c basic asembler gibi dillerde yazılır. Bu program derlendikten sonra pice uygun makine kodu elde edilir. Bu kodu bir programlayıcı aracılıgı ile pice yüklenir. Programlayıcı picin elektronik silinmeyen hafızasına (flash) yükleme yapar. Picde bu programı elektrik geldigi sürece calıstırır.
Programlayıcı için önerim
PICKIT 2 Microchip USB 2.0 PIC Programlayıcı, #17631926 Gittigidiyor.com

Birde pic ögrenmek için deney seti almayı deneyebilirsin. Bir cok devrenin bir araya getirildigi ve kullanacaıgn picler için tasarlanmıs bir deney seti ile donanımdan daha cok programı yazıp projeyi bitirmeye odaklanabilirsin. Bu işlerin cok hızlı ilerlemesini saglayacaktır.
EX8L PIC Geliştirme Kartı + PIC16F877A + 2x16LCD, #18050914 Gittigidiyor.com

Kolay gelsin....

pic yaklaşık 8 tl lcd yede 7 tl dersek yaklaşık 15 tl mal olur minimum her ürünün altına bundan bitane koyacaksan çok pahlıya patlar diye düşünüyorum

Sn arkadaşım bunu pic 16f628 ve 2x16 veya 2x8 lcd ile halledesin. Toplu alırsan biraz araştır 10-12 TL ye halledersin.

Forum istatistikleri

Konular
129,034
Kullanıcılar
451,292
Son üye
grafon01

Yeni konular

Geri