Pic 16F628A ile 16x8 dot matrix kayan yazı!!!(Video+baskı devre+simulasyon)

Yha zaten ben çıkış uçlarına klemens koydum dispalyında çıkış uçlarına klemens koyup kablolarla aktarım işte sorun çıkarsa deiştiririm yerlerini zaten bu dewrede sorun yoksa o zmn çalışır

meraba kardes bide bu yazdıgın c codunu hex file ye nasıl ceviriyosun onuda solersen tamamdır .saolasın...

meraba kardes seni raatsız ediorum surekli ama kusura bakma ben ccs c yi indirdim ama bi turlu deisiklik yapamıyorum senin yazdın programda bana programı yazarsan cok sevinirim benim bitirme projesi bu ...

0x7E,0X81,0X81,0X91,0X72,0X00, //G
0XFE,0X11,0X11,0X11,0XFE,0X00, //A
0X7F,0X80,0X80,0X7F,0X00, //U

//Metindeki sütunların sayısını hesapla
toplam_sutun=17; //2x6+5=17

kodrarda yukardaki gibi tarama sayısıda 40-50 felan olursa iyi olur yaparsan cok makbule gecer kardes saolasın...

Moderatör tarafında düzenlendi:
kardes benim yazı yine silik cikiyo yani gau yazdık ya mesela (buyuk harflerle) uzun kenarlar yanmıyo yani 1111 1111 hepsi 1 olan sutunlar veya 0111 1110 olan sutunlar..

Son düzenleme:
bide bunu dene bakalım kardeş.

Ekli dosyalar

• 16x8.rar
    11 KB · Görüntüleme: 201
yine olmadı kardeş ama neyse çok saolasın yardımların için..

daha önce yazı normal çalışıomuydu?benim ilk gönderdiğim program?

yok aynı calısıyodu yine uzun kenarlar yanmıyodu sadece senin ismin yazılı olan programdada aynı sekildeydi.

kardeş o zaman devreni bi kontrol et kullandığın matrixleri onların bacak bağlantılarını bakır yollarını fln.çünkü benim gönderdiğim ilk programı çalışan haliyle göndermiştim denemiştim yani.

ben o katot kullandım kardeş sen o anottamı katottamı denedin.

kardeş sen o devreyi bana kargolayabilirmisin

kardeş ben o devreyi başka birine hediye etmiştim elimde şuan yok zaten olsa senin istediğin programı dener gönderirdim.Ayrıca benim gönderdiğim devreyi yap bence bi hata yapmazsan düzgün çalışır videosunuda göndermiştim bi sorun yoktu.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…