PIC 16F877 ADC'den Bilgi Okuma

Bu hocanın verdiği bir ödev hem adc den voltaj okuyacağız bu okuduğumuz voltajı bir dac entegresi kullanarak bu entegrenin çıkışında manuel olarak ölçüp adc deki voltaj değerini burda da görebileceğiz.cevabın için teşekkür ederim...

kısıtlı bir zamanım kaldı yolladığım kod ve isis de değişiklik yapıp bana yollayabilirmisiniz

hala aynı durumdayım denemeler ve olumsuzluklar

Adc yi 8 bit seç.
Bu şekilde bir porta yollayabilecek kadar olur.
Yolladığın porta ne bağlayacağını bilmiyorum.
Yani adc yi dac ye nasıl çevireceksin ?
Pdf lerde bilgiler vardı
dac entegreler var.
Ayrıca dirençler + opamp da kullanılabilir.
Sen kolayı seç.
Ama sonra yollarını öğren.

Çıkışa bilgi yollayan bir örnek gönderiyorum.
Kendi dosyalarında gereken değişikliği yap ekle bakalım.

pazartesine kadar vaktim var insallah yetiştiririm bir de sizler baksanız müsaitseniz bunun dışında başka bir projeyle daha uğraşıyorum ekg sinyallerinin lcd ekranda gösterimesi adı altında insallah bitirirsem projeyi burda paylaşacağım

teşekkür ederim sayın kazım uğur fakat link bozuk heralde

saolasın sorunu daha yeni anladım hallettim yine de tesekkürler

adcon registerini right justified seçeneğine göre kurmalısın.

voltaj= (sonuçword * vdd değeri ) / 1024

double word açamıyormusun pic te yada floating değişken. eğer kullandığın dilde dword yada float terimi bunları kullanarak çözersin.

adcon registerde right justified kurmaz isen hiç sonuç alamazsın sonucu wordun msb sine yaslarsın. sen sağa lsb ye doğru yaslıycaksın.

herkese ilgisi için teşekkür ederim belki başka arkadaşlara lazım olur diye ödevin tamamlanmış halini paylaşıyorum... saygılarımla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…