pic ile akım ölçme(pıc ile elektrık akımını olçerek sarfıyat......)

ereres26

Üye
pıc ile akım olçulurmu???

ben pıc elektrık sarfıyatını kw ve tl cınsınden okumak ıstıyorum nasıl yaparım acaba ???? veya boyle bırsey varmı???yada olabılırmı ???

analog convertor girişi olan her pic ile analog olan sinyali ölçebilirsiniz. akımda bir analog sinyaldir.önemli olan bu akım seviyesini pic mikronun okuyacağı şekilde voltaja çevirip istenilen seviyeye indirmek yada çıkartmak.

şimdi tam olarak hangi yükün çektiği gücü ölçmek istiyorsunuz.

analog convertor girişi olan her pic ile analog olan sinyali ölçebilirsiniz. akımda bir analog sinyaldir.önemli olan bu akım seviyesini pic mikronun okuyacağı şekilde voltaja çevirip istenilen seviyeye indirmek yada çıkartmak.

şimdi tam olarak hangi yükün çektiği gücü ölçmek istiyorsunuz.

ya tam olarak bellı bır yuk yok..ben yenı ılgılenmeye basladım pıc ve plc ıle bıraz ogrenmek ve b ırazda ugras ıçın....sıgorta kutusunun ustune dısplay yerlestırıp ewdekı veya ısyerı ndekı kullandıgım elektrıgı kw ve fıyat cınsınden gormek ıstemıstm..yanı anlık gormek ıstıyorum...boyle bır fıkır geldı aklıma belıkı tasarrufa yardımcı olur dıye

eve giren fazlar için hall effect transducer kullanablirsiniz. lem markası bu işte baya iyi.
voltaj içinde ac/dc rms converter devresi yapıp bunuda picin analog girişlerine bağlayabilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,882
Kullanıcılar
451,021
Son üye
habilveli

Yeni konular

Geri