pic ile DAC işlem

merhaba arkadaşlar.benim bir sorum olacak.
pic ile fazla analog işlem yapmadığım için kafama şoyle bir soru takıldı:
örneğin: tek bir pinden analog bir bilgi gelecek bu bilgiler istenilen oranlarda istenilen değişkenlere aktarılacak.aklımda bir kaç teori var ama sizlerden de yardım bekliyorum(kullandığım yazılım dili PBP'dir)

benim isteğim bu değildi.pice gelen analog bilgi için diyorum.yani analog bilgiyi 2.50 ile 2.70V arası olsun olsun.ben biece bu değerlere göre baska bir çıkışa yönlendirmesi yapacağım(burada cıkısa yonlendirmede bir sorun yok zaten)bnm istediğim bu voltaj değerlerini girerek eğer analog bilgi bu değerler arasındaysa W yazmacına gonder diyeceğim örneğin.

ADCIN komutuyla adc sonucunu istediğiniz değişkene atıyorsunuz, sonrasında bu değeri select-case komutuyla çeşitli karşılaştırmalarla işleyebilirsiniz

S.A.
Sn. Arkadaşım netten ETE hocanın derslerini arat inan fazlasıyla işini görecektir. Ben Proton kullanıyorum. PBP ye uyarlarım dersen yardımcı olurum. Kolay gelsin.

tyildizak ve muratmert ve ysn .hepinize teşekkür ediyorum teşekkür edioyrum yapacağım şey bir robot olacak.ben düşündüğüm yöntemle emin olmak için bu soruları sordum.
muratmert arkdasım dediğin gibi ete hoca daha fazlasını anlatıyor.derleri gercekten cok güzel anlatıyor.
bu arada proton basic ile normali arasındaki fark ney

tyildizak ve muratmert ve ysn .hepinize teşekkür ediyorum teşekkür edioyrum yapacağım şey bir robot olacak.ben düşündüğüm yöntemle emin olmak için bu soruları sordum.
muratmert arkdasım dediğin gibi ete hoca daha fazlasını anlatıyor.derleri gercekten cok güzel anlatıyor.
bu arada proton basic ile normali arasındaki fark ney

Sn. Arkadaşım proton pbp ye göre biraz daha gelişmiş diyebiliriz.

tamam saol muratmert arkdasım.peki ne gibi gelişmeler olmuştur.bir örnek verebilirmsin?

birde analog bir değerin oktal veya desimal karşılığı nasıl hesaplanabilir?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
129,050
Kullanıcılar
451,321
Son üye
mehmet emin sözen

Yeni konular

Geri