Pic ile ethernet kartı haberleştirme!!!

myurdabak

Üye
Arkadaşlar pic ile ethernet kartını haberleştirmek istiyorum bunu nasıl yapabilceğim konusunda bilgisi olan yada elinde kaynak olan arkadaşlar var mı?
Dönüştürücüler pahalı bunu ucuz yoldan nasıl yapabilirim?Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Dönüştürücüler ucuz değil derken kıstasınız nedir bilmiyorum lakin OEM Modüller adresini incelerseniz sizin maledeceğiniz ucuzlukta bir modül olduğunu görürsünüz. Alternatif olarak ise içinde ethernet modülü olan mcu lar var pic ailesinde. Birde ext olarak ENC28J60 var

verdiğiniz cevap için teşekkürler ama bu işi yazılımla aşabilir miyiz modül kullanmadan?amacım en ucuz maliyette bu işi halletmek. 100 metrelik mesafede kablolu olarak picle pcyi haberleştirmek istiyorum bu seri portla yada usb ile mümkün görünmüyor bunu ethernetle haberleştirmeyi düşünüyorum bu ethernet modüllü piclerle bu işi yazılımla halledebilir miyiz?

Halledebilirsiniz elbette. Microchip AN ler içinde TCP stack uygulaması var ve içinde ethernet modülü olan piclerde.
Amacınız 100 mt kadar bir mesafede haberleşme ise RS-485 ile gayet ekonomik olarak bu işi yapabilirsiniz. SN75176 veya SN75179 teknik dökümanlarını incelemenizi öneririm.

Teşekkürler verdiğiniz bilgi için.Elinde Bunla ilgili döküman olan arkadaşlar varsa paylaşabilirlerse sevinirim.

Teşekkürler verdiğiniz bilgi için.Elinde Bunla ilgili döküman olan arkadaşlar varsa paylaşabilirlerse sevinirim.

Bülent ŞIVGIN Üstadın ellerine sağlık, çok güzel hazırlamış...

Ekli dosyalar

• rs485.pdf
    1.1 MB · Görüntüleme: 26
Evet bu desteği on-chip sağlayabilen Microchip ürünleri var. Tabii ki bazı katmanlar için örnek uygulama notları veya hazır makro/kod olmasına ragmen bazı kısımları sizin hazırlamanız gerekir(bu konuda da örnek bol miktarda var.) 1. layer için ise donanımsal olarak bu desteği sağlıyor zaten.

Evet bu desteği on-chip sağlayabilen Microchip ürünleri var. Tabii ki bazı katmanlar için örnek uygulama notları veya hazır makro/kod olmasına ragmen bazı kısımları sizin hazırlamanız gerekir(bu konuda da örnek bol miktarda var.) 1. layer için ise donanımsal olarak bu desteği sağlıyor zaten.

bu örnekleri bulabileceğimiz link biliyorsanız verebilir misiniz?

Forum istatistikleri

Konular
129,465
Kullanıcılar
452,026
Son üye
bodos38

Yeni konular

Geri