pic programlama nasıl öğrenebilirim?

SawioN

Üye
arkadaşlar kodlama olayı biraz zor bildiğiniz gibi ben pic programlamaya başlamak istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir?
genelde kodlama deneye deneye yapa boza öğrenilir gibi bir terim var piyasada onlarca kitap var bana bir kitap önerisinde bulunabilirmisiniz ve sizce hangi programları kullanmalıyım?

bence pic basic den baslayabilirsin. konu anlatimi icin internetten ETE hocanin derslerini arastirirsan rahatlikla bulubilirsin. bende ete hocanin dersleriyle basladim. pic basic dememim nedeni daha anlasilir ve mantigi ni daha cauk kapabilirsin.

Serdar Çiçek in CCSC ile pic programlama kitabı ile başla.Oradaki örnekler ve anlatım sana yeter de artar bile.Basic le başlama derim,sonra bırakması zor oluyor.C ile başla çünkü C ile neredeyse tüm denetleyicileri programlayabiliyorsun.Basic iyi ama işte onunda o sorunu var.Her denetleyici basic desteklemiyor.

ankara da olanlar ücretsiz beltek kurslarına devam edebilirler

hexi anlar denetleyici bilmez basic ccs falan hexe göre işlem yapar
bencede ccs ama uçmucam diyorsan basic

önerilerinize teşekkür ederim hemen başlayacağım

Şöyle ki,mesela PIC in basic derleyicisi var,C derleyicisi de var,fakat bir freescale ya da bir arduinoda basic derleyicisi yok.Bunu demek istemiştim.

Arkadaşta zaten PIC programlamaktan bahsediyodu ;) PIC Basic tüm PIC'leri programlayabileceğin bir programlama dilidir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,912
Kullanıcılar
451,068
Son üye
FİLAMAN76

Yeni konular

Geri