Pic seçimi yardım edin!

PIC_achu

Üye
arkadaşlar merhaba
ben projelerime en uygun pic i nasıl seçicem katalogları varmı
yoksa hepsinin datasheetlerini mi inceleyeyim?
örneğin 8 tane CCP modülü olan
veya 8 tane Timer(TMR) modülü olan pic adı ner den bilicem
yardımcı olursanız sevinirim
teşekkürler... ;D

kardeş zaten biliyorum siteyi de
benim sorduğum bu deil yinede saol... ;)

Ne yapmak istiyorsun onu yaz bence böyle yaparsan arkadaşlar daha iyi yardımcı olur.

Ne yapmak istiyorsun onu yaz bence böyle yaparsan arkadaşlar daha iyi yardımcı olur.
sn ayhani benim merak ettiğim şu hangi pic in kaç timerı var ve flsh mı yoksa tek yazımlık mı
bunların listesi mi var yoksa hepsine microchip.com dan mı bakacaz
bu arada tyildizak kardeş yardım için saol

ilk başta yer alan 12 16 18 gibi rakamlar pic in mimarisi sonradan gelen c ya da f harfi tek programlama mı yoksa flash mı ve son rakamlarda serisini belirtiyor. en sonda yer alan A veya I/P gibi harfler çalışma sıcaklıkları gibi karakteristik özelliklerini, 04 veya 20 gibi rakamlarda osilatör frekansını işaret eder. bunların dışında yer alan giriş çıkış sayısı, timer adedi, anolog giriş ve benzeri bilgiyi yüzeysel olarak micrchip in sitesinden seçebilirsin. arkadaşlar linkini yukarıda vermiş.

Microchip web sayfasında 18F serisi (8 bitlik mcular) kısmından motor kontrol için kullanılacak mculara bak. 24 serisinde aradığınız özellikler var. 8 pwm (16 bitlik), 9 adet 16 bitlik timer, 4 adet 32 bitlik timer, ...

ze_tr ' Alıntı:
Microchip web sayfasında 18F serisi (8 bitlik mcular) kısmından motor kontrol için kullanılacak mculara bak. 24 serisinde aradığınız özellikler var. 8 pwm (16 bitlik), 9 adet 16 bitlik timer, 4 adet 32 bitlik timer, ...
saol kardeş ama ben şimdiye kadar hep 16f serisiyle çalıştım 24 serisinde programlamayla ilgili köklü bi değişiklik yok değil mi???
bide her beğendiğimi hemen bulabilecek miyim o da var
dediğim özellikte 16f serisinden bir MCU yok mu?

http://www.microchip.com/ bu adreste en solda product yazılı başlıktan 8 bit mcuları seç. Çıkan sayfada motor kontrolü için kullanılabilecek piclere bak. O özelliklerde 16F serisi maalesef yok.

Forum istatistikleri

Konular
129,173
Kullanıcılar
451,526
Son üye
bm16ton

Yeni konular

Geri