PIC Uygulamalarım

bana acil 16f877 kullanılarak yapılmış buton ile 0-99 sayıcı devresi ve kodu lazım aslında ben de var bunlar ama calışmıo yardımcı olursanız sevınırım.şimdiden tesekkurler

dört dijit ayak uçlarını bulamadım yardımcı olurmusunuz(ortak uç katot Seven-Segment)

paylaşım için teşekkürler ama adc devresinde gösterge sadece 1023 ü gösteriyor potun orta ucunun yerini değiştirsem de 1023 gözüküyor ben mi birşeyleri yapamıyorum acaba

lcd li 4x4 tuş takımından bilgisayara veri gönderen bir iş yapmaya çalışıyoruz şifreli kilit devrenizi bu tarz bi işe nasıl uygularız

Değerli arkadaşlar.
Yayınladığım şifreli kilit devrelerinin proteus .DSN dosyaları güncellenmiştir.

Devreyi proteusun 7.2 den sonraki versiyonlarında denerken keypad (tuş takımı) sorun çıkarıyordu.
Bu sorunu gidermek için eski bir versiyon proteusun KEYPAD.DLL dosyasını ekledim. Yeni versiyon proteus kullananlar vermiş olduğum KEYPAD.DLL dosyasını proteusun kurulu olduğu dizindeki MODELS klasörüne yapıştırsın ve değiştirmeyi onaylasın. Bunu yaptıktan sonra devreleri proteusta sorunsuz simüle edebileceksiniz.
Ayrıca .DSN dosyalarını tüm proteus 7 sürümlerine uygun hale dönüştürdüm.

Güncel dosyaları buradan indirebilirsiniz.

ilginize teşekkür ediyorum.

) ULAN AHMET NE ADAMSIN YAA..
Hayırdır İbo...

Merhaba arkadaslar sanirim pic denanliyorsunuz C dilinde.sole bir program yazdim kayan yazi için ama sonuc alamiyorum bi goz atarsaniz sevinirim

merhaba paylaşımlar için teşekkürler ancak bana 16 f 877 ile yapılmış bi trafik ışık sinyalizasyonu lazım bana biraz yardımcı olabilir misiniz

profahmet abi hakkını helal et senin sayende şifreli kilit mantığını öğrenip kendi problemimi çözmüştüm geçen sene sağol paylaşımın için.

kardeş bn bu 0-9999 sayıcı devresini yaptım ama saymadı başma malzeme eklimidir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…