PIC Uygulamalarım

hepinize kolay gelsin. SHT11, PIC 16F877, DS1302, 4 BUTON(Menu içinde gezinmek için) LCD LMO16L, VE 5 RÖLE ile bir kurdum(tamamen hazr devrelerin bir melezi.). Herşey iy güzel çalışıyor, Saat ve tarih okunuyor, saat ve tarihe göre röleleri açıp kapatıyorum. Ancak ISI ve nem e göre kotrol yapamadım.SHT11 den gelen değerler 40 c VE 153% NEM hiç değişmiyo.16f877 de sht11'i bağlamak için özel birpot mu va. Normalde SHT11 okuması işini de E.T.E. hocanın kodundan uyarlamıştım. bu konuda beni yönlendirebilecek yardımlara ihtiyacım var. İlgilenirseniz sevinirim.

inş. devamı gelir benim gibi amatörlerde öğrenir

pic uygulamaları ile ilgil basit bir prg varmı arkadaşalar

ben PIC programlamaya yeni başladım, yardımcı olabileceğiniz bir kaynak var mı hangi uygulamalardan başlamalıyım?

lcd ekranlı ton kontrol devresi güzel olmuş paylaşım için teşekkürler

Benim 2 tane 16f877 'in haberleşmesini RS 485 ile yapmam lazım yapmak istediğim projeyi İSİS te çizip çalıştırmam lazım
Devrenin nasıl çalışacağını anlatayım... 1. picden 1 butonla bir sinyal yollayıp 2. pıcten bunu algılayıp LCD ekranda bu sinyalin geldiğini göstermem lazım.. Yani 1. picten gelen sinyal ile 2. picten ekrana "led yandı" yazmasını gerekiyor bununla ilgili araştırma yapıp duruyorum ama 485 i nasıl programlıcam nerden ayarlıcam hiç bilmiyorum bununla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim

Bu devreyi isis te çizip yollayabilecek varsa bu da olabilir hatta daha iyi olur YARDIMLARINI BEKLİYORUM.. Şimdiden teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…