PIC'li Cep Telefonu ile Uzaktan Kumanda Yapabilir misiniz?

mylifese

Üye
1. pic devresi ile 2 adet cep
telefonu ile uzaktan kumanda devresi Şifreli)

A-karşı cep telefonu aranarak
1 nolu tuş ile 1. röle
2 nolu tuş ile 2. röle
3 nolu tuş ile 3. röle
4 nolu tuş ile 4. röle

5- 6-7-8-9
gibi artırılabilinir.

2.pic devresi alarm sistemi
(şifreli)

karşı telefon ile benim cep
telefonu aranacak. (ve mesaj da olursa iyi olur. hangi noktadan geldiği)
1- pır sensör
2- duman dedektörü
3- cam magagnetik kontak
4-kapı zorlanması temas ile veya mağnetik kontak
5-gaz dedektörü
6-7-8-9
artırılabilinir.

1. devreyi ben yaptım röle sayısı 12'ye kadar artırabilirsin maliyeti 50tl + herhangi bir cep telefonu:) (PIC kullanmadım)

1. problemi hallettik, simdi 2. problem kolay yapilmaz bunun icin hazir alarm sistemleri var simkart takilan bir kac tane sensoru var bir yerde gormustum fiyatlari 300$ civariydi...

telefonun kulaklık çıkışını cm8870 dtmf entegresine bağlayıp yapabilirsin. gelen dtmf sinyalinde hangi rakamın kodlandığını cm8870 üzerinden paralel olarak alıp pic'e girersin ve istediğin işlemi yaptırırsın.

@ sul
merhaba arkadasım benımde su ankı sunumlu projem bununla alakalı,uzaktan cep telefonu ıle cıhaz kontrolu senın resmı gordugumde dıbım dustu acıkcası :D
sen bu devrende dtmf felan mı kullandın yoksa ne kullandın bana ozelden mesaj atabılır mısın? ben yenı uye oldugum ıcın ozel mesaj atamıyorum,senınle ırtıbata gecebılecegım bı numara olur bı maıl adresı olur eger verebılırsen gercekten cok sevırınım ;)

arkadas dtmf entegresi kullanmıs sanırım ama boyle bir sistemde msj ile bilgi alışverişi mümkün değil
at komutlarıyla ve bir pic ile bu halledilebilir özellikle sony ercisson tellerin cogunda bu destekk var ve internette örnekelri mevcut

mail adresimi gonderdim sana. Ilk once cm8870 entegre ile 4 bitlik cikis veren devre kurman lazim, projen tek roleli ise bu zaten yeterli

Forum istatistikleri

Konular
128,911
Kullanıcılar
451,065
Son üye
ümit karasu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri