PID ile Isı Kontrollü

mirzaga

Üye
Merhaba arkadaslar.cok sıkıntı cektıgım bır konu hakkında acıl yardımınız lazım.yardımcı olursanız cok mınnettar kalırım.ben pıd ıle yenı ugrasan bırı olarak anlamadıgım bır sey var.s7 30 de fb41 blogunda calısma yapıyorum.burada sahadakı sensorden 50c sıcaklık degerı olctugumde gerı besleme 48 c gelıyor.anlamadıgım kısım su:lmn cıkısından 100 degerı alıyorum.benım bu lmn cıkısında 100 degerı almam bu sıstemın pıd kontrolunun yapıldıgı anlamına mı gelıyor.yoksa yanlıs bırseyler mı var.lmn den sensor giris degerı olan 50c mı almalıydım.gerı besleme 50c oldugunda lmn YINE 100 oluyor.

KISACA SORACAK OLURSAM LMN CIKISINDAN 100 DEGERI ALMAM PID KONTROLUN YAPILDIGI ANLAMINA MI GELIYOR????BU LMN DEN ALDIGIM DEGERI PROGRAMDA HERHANGIBIR YERE CAGIRMAM GEREKIYORMU YOKSA SENSOR BU CIKIS 100 OLDUGUNDA PID KONTROLUN TAMAMLANIP SENSOR CIKISINI 50 OLARAK KENDISI AYARLIYOR MU?

Lütfen yardım edın
sımdıden tesekkurler

Bence Bloğu kullanma kendin PID yaz S7200 microvin3.1 de açıkça var düzgün çalışıyor her şeyine hakim olursun formülleri istersen vereyim

ben de fb41 i çalıştırmaya uğraışıyorum 2-3 gündür mirzaga nınki ile aynı sorunlar ile karşılaştım lmn den 100 sabit değeri oknuyor fakat db41 i açarsan qlmn_hlm nin true olduğunu görürsün blok çalışırken tabi lmn_hlm i 100 olarak ayarlanmış onu yükseltirsen lmn den aldığın değer değişiyo ben de bu kadar ilerleyebildim

Bence Bloğu kullanma kendin PID yaz S7200 microvin3.1 de açıkça var düzgün çalışıyor her şeyine hakim olursun formülleri istersen vereyim
İstese de istemese de ver ki bizde faydalanalım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,016
Kullanıcılar
451,246
Son üye
Mehmet akta

Yeni konular

Geri