piston açılıyor fakat kapanmıyor

selam arkadaşlar herkesin cvbı mantıklı geldi bana ama soru yarım geldi arkadaşım sen arızayı öle anlatmışsınki ne ne oluyor belli değil otamatikte çelışıyor diyosun ama ototmatik sisstemden bahsetmiyorsun elde çalışıyor diyosun ama elle nasıl çalıştığından bahsetmiyorsun senin yazdıklarından yola çıkarak en fazla diyeileceğim eğer sökebiliyosan piston girişini sök ve hava acaba valften tek çıkış yapıp piston içindemi dönüş yapıyor yoksa gerçekten vaften çift hava mı geliyor bak derim ona göre nerde sorun olduğunu görebilirsin

Bobinlere sırası ile değilde aynı anda gerilim geldiğine göre,
Elektrik kumanda sisteminde problem var diyorum.

Büyük ihtimalle otomatikte iken iki bobinde aynı anda enerjineniyor,valf konumunu tamamlayamıyordur.bobinlerin çıkış beslemeleri nereden geliyorsa orayı kontrol et derim.plc veya röle çıkışlarını...

bencede sensor ve plc cıkıslarını kontrol edınız derim ..

cevabı merak ettım ..

Bence sen ilk önce devre şemasını gönder sonra daha mantıklı cevaplar veriririz. Çünkü herkez kafasında kurduğu devrenin cevabını veriyor. Hala Forumdaysan Devre şemasının fotoğrafını çekip veya tarayıp gönderirsen herkez yardımcı olur..
selam dua ile

bence valfte sorun var boşaltma yapamıyor

ozaman sisteminizdeki geri kaçıran valflerden sorun var veya bypass ya devresindeki devrenin takibini yap elektriki olarak ikaz verilen bir selenoid valfte devreyi kapatmış olabilir kolay gelsin

bende daha yeniyim bu islerde ama öğretmen bunla ilgili bir sey bahsetmisti pistonun her iki tarafındananda hava girisi veya 2 tarıfındanda hava çıkısı olursa piston olduğu yerde kalırmıs .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…