Planet USBCNC Ayarları

day05

Üye
Merhaba,

Bir hata yaparak Planet USBCNC kartını aldım. Lisans sorunum olamasın ve notebook kullanabileyim diye. Ama çok fazla kullanan olmayınca destek bulamıyorum. Satan firma kesinlikle ilgilenmiyor. Neyse kendim uğraşarak bir çok ayarını yapabildim. Fakat şöyle bir sorunum var.

Kesime başlamadan takılı olan ucun çapını tanımlamak ve parçayı içten veya dıştan kesmesini ayarlamak istiyorum. Şimdilik basit parçalarda dxf i büyüterek yapıyorum.

En azından sizler bunu mach3 te nasıl yaptığınızı yazarsanız bende USB CNC de karşılığını bulmaya çalışırım.

Teşekkürler

Merhaba,

Bir hata yaparak Planet USBCNC kartını aldım. Lisans sorunum olamasın ve notebook kullanabileyim diye. Ama çok fazla kullanan olmayınca destek bulamıyorum. Satan firma kesinlikle ilgilenmiyor. Neyse kendim uğraşarak bir çok ayarını yapabildim. Fakat şöyle bir sorunum var.

Kesime başlamadan takılı olan ucun çapını tanımlamak ve parçayı içten veya dıştan kesmesini ayarlamak istiyorum. Şimdilik basit parçalarda dxf i büyüterek yapıyorum.

En azından sizler bunu mach3 te nasıl yaptığınızı yazarsanız bende USB CNC de karşılığını bulmaya çalışırım.

Teşekkürler

Cad/cam programlarindan takim olculeri belirtilerek post cikisi verilir. İcindenmi disindanmi ya da cizgi boyunca mi gidecegi
cnc programlari genelde bu sekilde calisir
www.facebook.com/ateacnc

Takım telafisi kodları ?
Çizginin içinden mi dışından mı gitsek ?
Yoksa daha doğru tanım , çizginin sağından mı gitsek solundan mı ?
Çıkmış kodlar ( postlar - gcode ler) daha sonra farklı çaplarda takımlarla kullanılamaz mı ?

Ne demiş ustanız :
Muhtaç olduğunuz kudret "help" ler de mevcuttur.

G code ne demek nedir ne yaparlar ?

Mdf çakıp sağa sola hareket ettirebilmek sadece el becerinizi sergilemektir.
Cnc ci olabilmek işte bundan sonra başlar ...

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri