PLC analog giriş

usueslue

Üye
merhaba arkadaşlar,

benim elimde bir devre var.devrenin sonundaki dirençten 4-20 mA arasında 24 farklı akım degeri okunuyor.ben bunu plc e nasıl baglarım. bunun için modül veya farklı bir devre gerekli mi?

acil olarak cevap bekliyorum arkadaşlar.....

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
analog modülü 4-20 mA olarak ayarlarsanız rahatlıkla okuma yapabilirsiniz

hangi plc ve model, mesela siemens de 200 serisinin sadece 224xp modelinde tümleşik analog modül var. Eklemen gerekebilir.

teşekkürler......
direk olarak plc ye baglayabilirim yani.???

arkadasım direk dijital plc ye baglayamassın ya tümleşik analog modülü olan bi plc kullancaksın yada ek olarak analog modül alacaksın

hangi plc ve model, mesela siemens de 200 serisinin sadece 224xp modelinde tümleşik analog modül var. Eklemen gerekebilir.

benim asıl ögrenmek istedigim dirençten akan akımı (4-20mA) direk analog modüle baglayabilirmiyim. asıl bilmek istedigim bu???

arkadasım direk dijital plc ye baglayamassın ya tümleşik analog modülü olan bi plc kullancaksın yada ek olarak analog modül alacaksın

benim asıl ögrenmek istedigim dirençten akan akımı (4-20mA) direk analog modüle baglayabilirmiyim. asıl bilmek istedigim bu???

baglayabilirsin simens s7-200 un analog modulü icin konusuyorum ilk once analog modulü ayarlarını yap girişi 4-20 ma e gore ayarla sonra bagla baglamadan once baglantı semasına bakmaytı unutma yaptıgın işlem sonucunda 4 ma de 0 20 ma de ise 32267 degerini gorceksin plc de

Merhabalar;
sıemensın 6es7134-4mb02 0ab0 baglantı semasını soyleyebılırmısınız.sımdıden tesekkur ederım

analog modülü 4-20 mA olarak ayarlarsanız rahatlıkla okuma yapabilirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…