plc gerilimi

promete1

Üye
iyi akşamlar herkese benim sorum sizelr için kolay olucak ama pic bilen birisi olarak merak ediyorum normalde pic te 3-5 volt arası lojik 1 gibi değer alır 0-0.4v civarıda lojik 0
peki bu plclerin 24 v dc giriş leri kaç volt için lojik1 ve 0 değeri alıyor?merak ediyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Tüm modüller ya da tüm markalar için net bir seviye yoktur bunlar ancka technical data bilgileri ile öğrenilebilir, örneğin S7-300 için kullanılan bir Dijital çıkışın lojik 1 seviyesi minimum 17V ve 8mA değerleri için geçerlidir, aynı şekilde dijital inputlarda 7mA seviyesine kadar lojik 1 değeri alır. Tekrart ediyorum net akım gerilim değerleri için ürün kataloğuna bakmanız gerekir.

teşekkür ediyorum titus hocam peki bu lojis seviyeler için gerilim degerine bakılmazmı tüm ttl veya cmos entegrelerde?akı da kullanılıyor demek peki lojik o nedir hocam ilgili plc nin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…